Sandomierz: Debata przed II turą wyborów na stanowisko burmistrza (zdjęcia oraz video)

W przedwyborczym starciu przed II turą wyborów spotkali się Jerzy Borowski, obecny burmistrz Sandomierza oraz Marek Bronkowski, wiceburmistrz Sandomierza. Debata kandydatów na urząd burmistrza odbyła się w Domu Katolickim.

W pierwszej turze wyborów wiceburmistrz Marek Bronkowski startujący z KWW Samorząd Razem wygrał ze starającym się o reelekcję burmistrzem Jerzym Borowskim. Bronkowski otrzymał 4096 głosów zaś Borowski – 3711. Na trzeciego kandydata Krzysztofa Szatana (Prawo i Sprawiedliwość) głosowało 1854 mieszkańców.

Jak podało Radio Kielce Prawo i Sprawiedliwość udzieliło poparcia w drugiej turze wyborów urzędującemu burmistrzowi – Jerzemu Borowskiemu. Działacze PiS weszli też do proburmistrzowskiej koalicji w Radzie Miasta. Liczy ona obecnie 15 osób. Z kolei Marka Bronkowskiego popiera Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
internauta
8 lat temu

zupełnie inny poziom debaty, dyskusji niż tej w Tarnobrzegu. Dużo normalniejsi kandydaci. Gratuluję Sandomierzanom bo kogokolwiek wybiorą tragedi nie będzie w przeciwieństwie do mieszkańców Tarnobrzega, którzy wybierają pomiędzy dżumą a cholerą.

Irena
8 lat temu

Borowski zdecydowanie lepiej wypadł, nie wiem skąd wziął te 6 tys zł które wg. niego zarabia nauczyciel dyplomowany w Sandomierzu. Może podzielił roczny zarobek z wszystkimi dodatkami przez 12

GKP
8 lat temu

Borowski wypadł dużo dużo lepiej, przede wszystkim jest merytoryczny i wie o czym mówi, Bronkowski leje wodę, ma kłopoty z odpowiedziami na pytania,kulturalna debata z wyjątkiem udziału Ramusa i Juszczyka,poziom debaty znacznie wyższy niż w Tarnobrzegu, bardzo dobrzy prowadzący

kermit
8 lat temu

http://www.fundacjasandomierska.org/wladze.html . zobaczcie kto jest w Zarządzie i porównajcie ze składem komisji wyborczych.

werbyumtumit
8 lat temu

Bronkowski w większości to co mówił to zwykła paplanina i plątał się w tym co mówił a gościu , który się zwie : Ramus
to proszę nie mowić już bo aż mi się słabo robi.
32:20 Ramus jaki CWANIOK!!! hehehehe
ściągnijcie plakat tego Ramusa na Mickiewicza na przeciw mojego bloku bo dzieci śniadania nie mogą jeść!!!
apetytu nie mają jak na tego.
Ramus zajmij się czyms innym w życiu – ok?!
Bardzo Cią proszę
a wracając do tematu to Bronkowski nie zaistniał kompletnie w debacie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content