Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg wygrywają z Trefem Sopot. Kluczowa „trójka” Dominique’a Johnsona

Jezioro Tarnobrzeg pokonało w Sopocie miejscowy Trefl 81:79 w meczu 9 kolejki Tauron Basket Ligi. Kluczową dla losów spotkania „trójkę” rzucił Dominique’a Johnsona na dziewięć sekund przed końcową syreną. To trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Pyszniaka.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo nerwowe dla obu stron. Po blisko czterech minutach Trefl prowadził już 9:4 po akcji Marcina Dutkiewicza, ale Jezioro bardzo szybko doprowadziło do wyrównania – po 11 dzięki trafieniu świetnie dysponowanego Dominique’a Johnsona. Później to właśnie tarnobrzeżanie byli stroną przeważającą. Dzięki kolejnej trójce Johnsona mieli czteropunktową przewagę. W drugiej kwarcie ekipa gości wygrywała już 30:24, ale Trefl nie pozwolił na dużo więcej. Po kolejnych trafieniach Michała Michalaka i rzucie wolnym Eimantasa Bendziusa sopocianie wyszli na prowadzenie. Johnson był jednak nie do zatrzymania i dzięki jego trójce Jezioro po pierwszej połowie wygrywało 41:39.

Początek trzeciej kwarty był lepszy dla zespołu trenera Dariusa Maskoliunasa. Po rzucie z dystansu Sarunasa Vasiliauskasa Trefl prowadził 58:53, ale później osiem punktów z rzędu rzucił Daniło Kozłow i to Jezioro ponownie opanowało sytuację. Dzięki trójce Josha Millera tarnobrzeżanie wygrywali nawet 66:59. W ostatniej części meczu goście ciągle byli na prowadzeniu, chociaż sopocianie starali się odrabiać straty. Na minutę przed końcem trafienie Michała Michalaka dało remis po 78. Późniejszy jeden rzut wolny Bendziusa pozwolił prowadzić ekipie gospodarzy. Na dziewięć sekund przed końcem meczu Dominique Johnson trafił jednak za trzy punkty i wyprowadził Jeziorowców na prowadzenie. Trefl miał dwie okazje na wyrównanie albo wygranie spotkania, ale obie zakończyły się niepowodzeniem i tym samym Jezioro wygrało w Sopocie 81:79.

Tego zwycięstwa nie byłoby bez fenomenalnego Dominique’a Johnsona, który łącznie uzbierał 30 punktów. Daniło Kozłow dołożył do tego 17 punktów i sześć zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Eimantas Bendzius z 20 punktami i ośmioma zbiórkami.

W ramach 10 kolejki Jezioro Tarnobrzeg podejmie we własnej hali Stelmet Zielona Góra. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 6. grudnia, początek godz.18.

Trefl Sopot – Jezioro Tarnobrzeg 79:81 (21:23,18:18,20:25,20:15)

Trefl: Bendzius 20 (3×3), Michalak 17 (1×3), Vasiliauskas 15 (3×3), Leończyk 11, Dutkiewicz 6, Lydeka 4, Kemp 4, Stefański 2, Kulka 0, Włodarczyk 0
Jezioro: Johnson 30 (6×3), Kozłow 17 (3×3), Williams 12, Miller 10 (2×3), Wysocki 4 (1×3), Patoka 4, Młynarski 4, Pandura 0