Pierwsza sesja V kadencji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Nowe władze powiatu (fotoreportaż)

Pierwsza sesja V kadencji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego odbyła się w miniony poniedziałek w Siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. W obradach wzięło udział 17 radnych, którzy wybrali władze powiatu: przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, starostę tarnobrzeskiego i wicestarostę Tarnobrzeskiego, a także członków zarządu powiatu.

Obrady sesji rozpoczęły się od wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze oraz złożenia przez nich ślubowania. Sesję otworzył senior Wacław Wróbel, który odczytał akt ślubowania.

Przewodniczącym Rady Powiatu Tarnobrzeskiego został Dominik Szewc, a wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Andrzej Kołodziej i Leszek Tomanek.
Starostą został Paweł Bartoszek. Funkcję wicestarosty będzie odtąd sprawował dotychczasowy starosta Krzysztof Pitra.

Wybrano także nowych członków zarządu powiatu. Zostali nimi: Krystyna Kozieja, Danuta Serafin i Jerzy Sudoł.

Skład Rady Powiatu Tarnobrzeskiego:

Paweł Bartoszek, Wojciech Zygmunt Gruszka, Andrzej Kołodziej, Krystyna Janina Kozieja, Teresa Lipińska, Adam Łabuda, Marek Ożga, Krzysztof Piotr Pitra, Tadeusz Juliusz Rękas, Jacek Rożek, Krystyna Ru-sin, Danuta Serafin, Jerzy Zbigniew Sudoł, Dominik Szewc, Leszek To-manek, Wacław August Wróbel, Marek Grzegorz Zięba.

Liczba mandatów: 17

Polskie Stronnictwo Ludowe – 6 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość – 6 mandatów
Platforma Obywatelska – 3 mandaty
Forum Powiatu Tarnobrzeskiego – 2 mandaty

info: Powiat Tarnobrzeski
foto: Katarzyna Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
By żyło się lepiej. Kolegom.
7 lat temu

Na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zadecydowała o zamknięciu petycji dotyczącej trasy Via Carpathia. Za zamknięciem głosowali europosłowie PO oraz ci należący do Europejskiej Partii Ludowej.

Via Carpathia

Niepożądana budowa?

– Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowy drogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju – mówi europoseł Tomasz Poręba, który wielokrotnie apelował o budowę Via Carpathia.

Podczas posiedzenia Komisji Petycji podkreślał on, że budowa tego szlaku, przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik, byłaby zgodna z filozofią Unii Europejskiej w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Europoseł przypomniał, że podczas poprzedniej kadencji KP zadecydowała o utrzymaniu petycji i rozważeniu możliwości wysłania misji obserwacyjnej, by rozpoznać możliwości budowy trasy w najbliższych latach.

– To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo Unii – mówił Poręba. Inicjatywę popierał też Janusz Wojciechowski, który zaznaczył, że UE nie może się rozwijać bez odpowiednich decyzji komunikacyjnych.

Z kolei Jarosław Wałęsa z PO stwierdził, że w sprawie Via Carpathia nie można nic zrobić i apelował o całkowite zamknięcie petycji. Natomiast Julia Pitera oznajmiła, że Podkarpacie to jeden z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

wacek
7 lat temu

Zemsta za to jak ściana wschodnia, a zwłaszcza Podkarpacie głosuje.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content