Tarnobrzeg: Prezydent Grzegorz Kiełb już zaprzysiężony (fotoreportaż oraz video)

– To nie mieszkańcy istnieją dla miasta. To miasto istnieje dla mieszkańców – mówił podczas swojego expose Grzegorz Kiełb, który dziś w wypełnionej po brzegi sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury złożył uroczyste ślubowanie i tym samym objął funkcję Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

– Słowa prezydenckiego ślubowania wygłosiłem ze świadomością ogromnej odpowiedzialności jaka na mnie spoczywa. Wygraną w wyborach traktuję jako wielkie wyróżnienie, ale nie był to dla mnie cel sam w sobie. To szansa na realizację mojej strategii dla Tarnobrzega i początek rzetelnej pracy. Do tego zobowiązali mnie mieszkańcy Tarnobrzega – mówił Grzegorz Kiełb, który podczas swojego expose podziękował wyborcom, a także swoim najbliższym. – Z serca dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i oddali na mnie swój głos. Przede wszystkim dziękuję swojej rodzinie, małżonce Agnieszce, synkom Jasiowi i Bartusiowi, swoim rodzicom. Dziękuję także wszystkim tym, którzy mnie wspierali. Wszystkim współpracownikom.

Nowy Prezydent pogratulował także wszystkim nowo wybranym Radnym, z którymi będzie współdecydował o sprawach dla naszego miasta najistotniejszych. – Wraz z końcem kampanii zakończył się czas sporów politycznych, a nastała pora by razem dokonać w mieście pozytywnych zmian, na które czekają tarnobrzeżanie. Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg oraz Prawo i Sprawiedliwość utworzyli w Radzie Miasta większość koalicyjną, gwarantującą stabilność i spójność pracy organów miasta. Dziś zapraszam jednak do współpracy także inne środowiska. Wiem, że mamy różne spojrzenie na wiele spraw. Ale spory polityczne niech się toczą w Warszawie. Tu u nas cel powinien być jednakowy dla wszystkich – godne życie dla tarnobrzeżan – mówił.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Grzegorz Kiełb, za najważniejsze punkty w swojej strategii uznał mądre zarządzanie miastem i podjęcie kroków w celu zmniejszania bezrobocia. – Zapewnię także jawność działań Prezydenta i Urzędu Miasta, przyjęcie uproszczonych procedur decyzyjnych, szybką i fachową obsługę mieszkańców i inwestorów oraz prowadzenie profesjonalnej polityki informacyjnej. Stawiam na profesjonalizm, na spokojną prezydenturę i nieustanną, merytoryczną pracę. Kiedy po kilku latach sprawowania władzy, mieszkańcy będą zadowoleni z Tarnobrzega i swojego życia w naszym mieście, będę miał skromną satysfakcję, że miałem w tym swój wkład – zakończył Prezydent Grzegorz Kiełb.

Tuż po swoim wystąpieniu nowy Prezydent dopytywany przez dziennikarzy o pierwsze wrażenia dodał, że zdaje sobie sprawę z ogromu pracy jaki na niego czeka. – O tyle mam łatwiejszą sytuację, że przez trzynaście lat funkcjonowałem w Urzędzie Miasta. Ta praca z mieszkańcami zawsze mi dawała dużą satysfakcję. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy mi zaufali i z pewnością tego zaufania nie zawiodę – mówił nowo powołany Prezydent Grzegorz Kiełb.

WYBÓR WICEPRZEWODNICZĄCYCH RADY MIASTA

Kolejnym punktem dzisiejszej sesji RM Tarnobrzega był wybór jej wiceprzewodniczących. Funkcje te objęli reprezentantka Prawa i Sprawiedliwości Bożena Kapuściak i Jan Dziubiński z Komitetu Wyborczego Wyborców Moje Miasto Tarnobrzeg. Uzupełniono również skład Rady Miasta, ślubowania na radnych złożyli Mariusz Myszkowski z MMT, który objął mandat po Grzegorzu Kiełbie i Norbert Mastalerz, nieobecny na pierwszej sesji RM VII kadencji.

źródło: własne, UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

Wypowiedź N. Mastalerza przed zaprzysiężeniem Grzegorza Kiełba, 09.12.2014 HD

Expose prezydenta Grzegorza Kiełba, 09.12.2014 HD

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
6 lat temu

brawo! czekamy na zmiany!

normalny
6 lat temu

W końcu zacznie się to co większość mieszkańców tego miasta chciała… Czas zacząć prowadzić prezydenturę, a tutaj skończy się tylko ciągły atak, manipulacje i agresywna kampania, a zacznie się czas konkretów… Coś mi się wydaje, że jeszcze nie jeden zatęskni za Mastalerzem jak szybko przypomni sobie na własne oczy, jak to się żyło w tbg przez przeszło 12 lat w przeszłości…

Robert
6 lat temu
Reply to  normalny

ja już tęsknię za Norbim

anka
6 lat temu

a ja nie będę tęskniła za co poniektórymi przydupasami na politycznego mianowania.

nhiu
6 lat temu

Norbi wracaj,,,,,,,,,,,!,,,,,

wacek
6 lat temu
Reply to  nhiu

i zabieraj palmy 🙂

wacek
6 lat temu

kto jest wice prezydentem ???????

Robert
6 lat temu
Reply to  wacek

ja to bym widział Iwonę

patelmiszcz
6 lat temu

już tęsknię za norbim na każdej stronie gazety,już tęsknię za tekstem na każdej imprezie,że odbyła się dzięki norbertowi mastalerzowi 🙂
norbert tęsknimy 😀

realista
6 lat temu

Widzę, że drwina, zawiśc oraz zazdrość dalej na porządku dziennym i praktycznie zero jakiś konstruktywnych komentarzy, a potem się dziwić, że miasto emerytów i mało się rozwija… Tutaj nie pomoże żaden prezydent, choć patrząc na to jakimi metodami obecny Prezydent elekt doszedł do władzy nie przypuszczam już praktycznie niczego dobrego w ciągu nadchodzących 4 lat, a raczej rozbiórkę tego, co zostało lub co z mozołem udało się odbudowywać… Ciekaw jestem wyników następnych wyborów za 4 lata, chyba, że życie przyniesie nam je szybciej…

zdziwiony
6 lat temu
Reply to  realista

A jakież to metody masz na myśli,bo o ile się nie mylę agresywniejszą i bardziej insynuacjami operujący był N.Mastalerz.Przypomnij sobie te żenujące,agresywne plakaty(Kto za nim stoi) w drugiej turze.

MastaAce
6 lat temu
Reply to  zdziwiony

właśnie te plakaty miały otworzyć oczy kto stoi za Panem Kiełbem, że jest on tylko marionetką w rękach ludzi, którzy dzięki niemu będą mogli realizować swoje inwestycje i plany .
Po co Pan Prezes TSM miałby brudzić sobie ręce i wizerunek lokalną polityką skoro ma kogoś kto idealnie go wyręczy.
Kolesiostwo – to pojęcie było bardzo często stosowane , teraz gdy likwidatorem „kopalni” został Pan , który w sztabie wyborczym stał wiernie obok kandydata , a teraz prezydenta , tego przypadku nie nazwiemy kolesiostwem, a naturalną koleją rzeczy . szkoda tylko, że akty notarialne zostaną bardzo szybko skonstruowane , aby coś jeszcze dało się dla siebie ugryźć , żona przybije pieczątkę .W końcu za 4 lata może się odciąć kontakt ze źródełkiem , więc trzeba zagarniać dużo i szybciutko !
Myślę że tarnobrzeżanie bardzo szybko zatęsknią za tym zapatrzonym w siebie Mastalerzem .

olo
6 lat temu
Reply to  MastaAce

Nowy Pan Pan Likwdator jest syndykiem- więc jak najbardziej dobór po fachu. Poza tym likwidacja kopalni potrwa tylko 1 rok jeszcze, a działki kopalniane będzie kupować teraz Agencja Rozwoju Przemysłu na rozwój strefy (dzisiaj info na E.D). 4 lata temu płaczących po Janie nazywano mlecznymi sierotami, a teraz jak?

Reggi
6 lat temu

najlepiej realisto weź karty i idź na czerwony plac wróżyć przyszłość ludziom skoro masz już takie realne wizje tego co będzie.

obserwator
6 lat temu

Bardzo podobało mi się wystąpienie G.Kiełba.Spokojne,wyważone,nawołujące do zgody i mówiące o potrzebie współpracy w mieście oraz ponadregionalnej.Gdzie ta agresja o której mówili przeciwnicy? Jak na razie G.Kiełb spełnia moje oczekiwania.I nie wstydzę się że na niego głosowałem.
Powodzenia panie Prezydencie i Wysoka Rado:-)

Robert
6 lat temu
Reply to  obserwator

brakowało tylko na końcu expose jednego zdania – żeby Polska była Polską!

quatros
6 lat temu

P.były prezydent chyba zapomniał że już po wyborach i kampania się skończyła,po co te wywody z milionami na oświatę i drogi chce cofnąć czas i myśli że mu się to uda?

Victoria
6 lat temu

Gratulacje Panie Prezydencie!!! Piękne expose!
Panie radny mastalerz, pan się nawet na radnego nie nadaje.

żółta larwa
6 lat temu

Wiceprezydentami Bożek i Motyka?

quatros
6 lat temu
Reply to  żółta larwa

Bardzo realne!

Robert
6 lat temu
Reply to  quatros

stawiam na Michalika

Antek
6 lat temu

Kiedy referendum za odwołaniem prezydenta Kiełba? Pamiętam 4 lata temu „oderwani” o niczym innym nie gadali i pisali na forach 🙂 A może MMT po przeglądnięciu dokumentów dobije tak PO, że ci nie będą marzyć za 4 lata o powrocie.

miki
6 lat temu

Bożek to i owszem ale Motyka – nie wymagane jest czasem wyższe wykształcenie ?

TBG
6 lat temu

cztery lata sciem sie zaczyna. Dziubinski wice ha ha juz widze czrna przyszlosc Tarnowsi. Pijak powrocil – teraz portos i pijanstwo na calego

Robert
6 lat temu
Reply to  TBG

Dziubiński to fachowiec – dużo może

janusz
6 lat temu

Środa juz jest, podatki juz obniżył, w niemczech jestem zajebista promocja na taczki jest to kupiłem, pewnie się przydadzą.

ela
6 lat temu

HEHHEHE ALE BEDZIE CYRK TAKIE PISIORY SA W RADZIE ZE POSIKAC SIE BEDZIE MOZNA OGLADAJAC ICH OBRADY

tarnobrzeżanin
6 lat temu

GRĄZ dyrektor MOSIRU DO wymiany człowieka nie radzi sobie sam ze sobą!

Zgorzkniały Polak
6 lat temu

Oby nie było tak jak z Sikorskim i Hofmanem za 4 lata to będzie dobrze:-)

SIKORSKI: 78 tysięcy zł, to jest ok 14tyś litrów paliwa = +- ćwierć miliona przejechanych kilometrów. Co w przeliczeniu na każdy dzień z 4-rech lat, daje 170km regularnych codziennych przejazdów… – A Hofman
złodziej ? bez komentarza….!

sezam
6 lat temu

Tarnobrzeg teraz cofnie sie o kilka lat wstecz

quatros
6 lat temu
Reply to  sezam

No wiem sam się kiedyś cofnąłeś i tak z przypadku ci zostało do dziś-,,smutno mi boże”!

blady
6 lat temu

I co? Mija tydzien I ta sama geba na portalu co tydzien temu. Zero wydzrzen nuda tak zapowiada sie te cztery lata. Takze macie to co chcieliscie. Redaktorow prosze aby zobaczyli co si dzieje w Portosie. Moze byc ciekawie. Szkoda mi Tarnowsi I ich wiekszosci burakow.

bezradny
6 lat temu

A co ty byś chciał, nowy prezydent musi się teraz wszystkiego od podstaw uczyć a dopiero później bedzie węszył i wywalał brudy po poprzedniku. Jak wprowadzi swoich do urzędu to może któryś bystrzak znajdzie jakiegoś syfka po Mastalerzu i też to ogłosi. Tak więc w lokalnej polityce długo może się nic nie wydarzyć. Gdy zostaną wywaleni pierwsi ludzi Mastalerza, zaczną się procesy sądowe itp. Dle obecnego najważniejsze jest że co miesiąc okrągła sumka będzie pojawiać się na jego koncie. Opozycja również czeka na pierwsze decyzje aby mieć co krytykować.

Tarnobrzezanka
6 lat temu

mieszkalam w Tarnobrzegu przez 35 lat pracowalam w KiZPS /WYKSZT.
wyzsze/ ale po transformacji I sytuacji osobistej /leczenie corki/
wyjechalam za ocean I do tej pory jestem dopilnowalam tez wyksztalcenia corki.Ale moje serce nalezy do Tarnobrzega I Polski zamierzam wrocic ALE DENERWUJA MNIE 2 SPRAWY – dlaczego Wlodarze miasta nie zadbaja o Stacje Kolejowa ktora popada w ruine a przeciez
pociagi kursuja Stacja zamiast byc wizytowka miasta to poprostu
straszy. TO samo sie dzieje z DWORCEM AUTOBUSOWYM -wlodarze miasta na co czekacie az to wszystko popadnie w ruine I bedzie potrzeba wiekszych nakladow. Urzednicy Miasta przestancie muslec o wlasnych
apanazach I nabijaniem kabzy -POMYSLCIE O TYCH SPRAWACH DO KTORYCH
WYBORCY WAS WYBRALI – przestancie myslec o zwadach I wlasnych D’
ROBCIE CO DO WAS NALEZY-poprostu dbac o miasto I mieszkancow
z powazaniem HALINA zalaczam pozdrowienia

Barwinek
3 lat temu

Bylo pieknie i sie skonczylo

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x