Tarnobrzeg: Prezydent przedstawił swoich zastępców oraz doradcę do spraw kontaktu z mediami (zdjęcia oraz video HD)

Józef Motyka, radny Prawa i Sprawiedliwości oraz Wojciech Brzezowski, były prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zostali wiceprezydentami Tarnobrzega. Z kolei Renata Domka została doradcą prezydenta do spraw kontaktu z mediami.

Wojciech Brzezowski – posiada wykształcenie wyższe techniczne. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie gospodarki nieruchomościami na Politechnice Krakowskiej.
Swoją karierę zawodową rozpoczął jako majster w firmie budowlanej. Później był również kierownikiem budowy. Przez dwanaście lat pracował w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, którego był prezesem. Ma bogate doświadczenie w zakresie inwestycji. Może także pochwalić się ponad dwudziestoletnim stażem pracy. Ma żonę i córkę.

Józef Motyka – ma wykształcenie wyższe techniczne. Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Ma ponad 40 letni staż pracy, a swoją karierę zawodową rozpoczynał w KiZPS Siarkopol. Później pracował w firmie korporacyjnej jako kierownik tarnobrzeskiego oddziału UPS. Przez ostatni rok był kierownikiem Oddziału Zamiejscowego w Tarnobrzegu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Od 8 lat działa w Radzie Osiedla Ocice pełniąc funkcję Przewodniczącego. Radny Miasta Tarnobrzega dwóch kadencji. Ma żonę i dwóch synów.

Sylwetki swoich współpracowników prezydent Kiełb przedstawił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. – W kampanii prezydenckiej zapowiadałem, że będę stawiał na osoby merytorycznie przygotowane do tego co mają robić, na fachowców, bez dwóch zdań Ci panowie takimi fachowcami są – mówił podczas dzisiejszej konferencji prezydent. – Wojciech Brzezowski będzie zajmował się sprawami związanymi z inwestycjami, a więc podlegały mu będą wszystkie wydziały techniczne, Wydział Budownictwa, Inwestycji, Geodezji i Gruntów, Rozwoju i Funduszy. Jeżeli chodzi o pozostałe wydziały a więc Wydział Edukacji, Zdrowia, Promocji Kultury będą podlegały panu Józefowi Motyce – dodał.

Rzecznikiem prezydenta została Renata Domka, politolog z wykształcenia, radiowiec i dziennikarka z zawodu i zamiłowania. Mieszkała już w podprzeworskich Nowosielcach, w Lublinie, Warszawie, Sanoku, Rzeszowie. Ale to z Tarnobrzegiem postanowiła związać się na stałe. A dla pracy w Urzędzie Miasta porzuciła dotychczasową miłość swojego życia – radio, w którym pracowała od dekady. Jej głos można było usłyszeć na falach Radia Centrum, Radia Bieszczady, Vox i ostatnio Radia Eska i Wawa. Po drodze jeszcze prowadziła serwis informacyjny dla Polonii w Chicago, wolontariacko pracowała w komisjach oceniających wnioski grantowe, dbała o promocję Wawy na Podkarpaciu i zdobywała nagrody za swoje próbki literackie.

Prezydent pożegnał także Wojciecha Malickiego który przez ostatnie lata pełnił funkcję dyrektora Kancelarii Prezydenta. Umowa z Malickim wygasa końcem grudnia br i została rozwiązana za porozumieniem stron.

Prezydent tłumaczył również dlaczego nie odbędzie się zaplanowana na dzisiaj konferencja Siarki Tarnobrzeg S.A. – Konferencja nie odbędzie się z jakieś takiej prostej przyczyny, ponieważ tam trwają jeszcze cały czas negocjacje, w dniu wczorajszym do zarządu trafiła osoba związana ze środowiskiem kibicowskim, pan Mariusz Stadnicki. Mi zależy na dobrej relacji z klubem ale takich trójstronnej, prezydent – władze klubu – kibice. Kibice zaproponowali pana Mariusz Stadnickiego, tam na początku były jakieś opory związane może nie z kandydaturą pana Mariusza ale z osobą ze środowiska kibicowskiego. Jakoś ten opór materii przełamaliśmy. Taka konferencja najprawdopodobniej odbędzie się na początku stycznia 2015 roku – mówił G.Kiełb.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
???
7 lat temu

„Doradca do spraw kontaktu z mediami” co to k. jest??? W czym ta osoba będzie doradzać? Czy w tym urzędzie nie będzie normalnych stanowisk tylko sami doradcy???

Kizia Mizia
7 lat temu

też chciałabym to wiedzieć

Tarnobrzeżanka
7 lat temu

Zadaniem doradcy ds kontaktu z mediami będzie tłumaczenie nam, tarnobrzeżanom, dlaczego słupa nie można nazywać słupem, dlaczego miało być inaczej a jest jak zwykle, dlaczego w kampanii można opowiadać bajki, z których potem się nie rozlicza.
Tylko dlaczego nie Jolanta Kociuba? wszak z mediami za pan brat.

Tomasz
7 lat temu

Kociuba jest fachowcem wybitnej klasy, dla niej szykowany jest ważniejszy stołek, wszak jest nauczycielką ponad 20 lat a od niedawna wie kogo klepać po pleckach aby się ustawić.

Konrad
7 lat temu
Reply to  Tomasz

Tomek, sugerujesz, że wypłynęła bo nie odmawiała?

ewa
7 lat temu

Ciekawe czy grzesiek bedzie placil pensje swoim licznym doradcom ze swojej kieszeni ???? Naprodukowal doradcow a my bedziemy im oplacac pensje !

obserwator
7 lat temu

Kiełb jest dobry 🙂 „Nagrywamy na żywo” jakieś nowe sztuczki 🙂 Dobrze ktoś podsumował na forum Gazety te posunięcia, trzy osoby zajmują się tematem oświaty w mieście: jeden vice, doradca oraz naczelnik. Wywalamy coraz więcej publicznych pieniędzy a młodzież i tak coraz głupsza…

dokładnie
7 lat temu
Reply to  obserwator

Dokładnie, coraz głupsza(ogólnie, wyjątki są ale mało). Żadne pieniądze, żaden doradca, vice czy naczelnik tego nie zmienią. Tak na prawdę to cała ta publiczna i miejska kasa idzie na utrzymanie posad dla nauczycieli i wszystkim co się z tym wiąże. Gdyby ktoś rozliczał ich z wyników to połowa była by bez pracy.

Figa
7 lat temu
Reply to  dokładnie

a w pierwszym rzędzie belfry ze specjalnej, nie?

pytający
7 lat temu

Następne towarzystwo adoracji wzajemnej?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content