Tarnobrzeg: We wtorek ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli

Święto Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej znane jako święto Trzech Króli jest jednym z ważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Wspominamy w nim przyjazd trzech Monarchów ze wschodu, którzy kierowani miłością i mądrością, podążali za gwiazdą, aby oddać hołd Nowonarodzonemu Zbawicielowi.

Z okazji święta Trzech Króli, dnia 6 stycznia 2015r po raz czwarty ulicami Tarnobrzega przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie to, na wzór opisu w Ewangelii, przejście monarchów z orszakiem do Betlejemskiej stajenki, aby Tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

Dostaliśmy szansę ,by pokazać na placach i ulicach polskie rodziny, szanujące tradycje i wiarę przodków. Słowo boże, kolędy i wiara mogą powrócić do przestrzeni naszego miasta. Inicjatorem orszaku w naszym mieście są Szkoły Katolickie. Razem z nami współorganizują orszak wspólnoty i stowarzyszenia działające przy Tarnobrzeskich Parafiach, Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba , Stowarzyszenie „Fortis”, a także Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzowa i Sielca, koordynatorem całego przedsięwzięcia jest dyrektor katolickiej szkoły podstawowej – Joanna Szmuc.

Program Orszaku:
– Msza św. w parafiach
9.30- Kościół Św. Barbary
10.00- Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy
10.30- Kościół Miłosierdzia Bożego
10.30 – Kościół Chrystusa Króla
– ok.12.00 spotkanie na Tarnobrzeskim Rynku,
Pokłon Bożej Rodzinie,
Wspólne odmówienie modlitwy Anioł Pański
Kolędowanie, poczęstunek
– po południu koncert kolęd w kościele św. Barbary, Jasełka w kościele Chrystusa Króla

Organizatorzy zapewniają:
Śpiewniki i korony, chorągiewki
Dodatkową atrakcją orszaku jest konkurs plastyczny dla najmłodszych

info: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x