Miasto znacznie ogranicza finansowanie klubu sportowego Siarki Tarnobrzeg S.A. (video)

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega poinformował, że miejskie spółki rozwiązują umowy z klubem sportowym Siarka Tarnobrzeg S.A. – Prezes spółki Antoni Sikoń ( Tarnobrzeskie Wodociągi S.A. – przyp.red) rozwiązał umowę, Kopalnia Siarki też taką umowę rozwiązała a TBS też przygotowuje się do rozwiązania umowy – mówił prezydent.

– Spotkałem się w poniedziałek z prezesem Dziedzicem, nie ukrywam że miasto na pewno nie będzie przeznaczało na klub takich pieniędzy jak do tej pory. Miasto przeznaczało około 1 mln złotych, w tym momencie nie powiem że uzgodniłem ale zadeklarowałem że te kwoty będą znacznie mniejsze, więc na każdą z rund będzie po 300 tysięcy złotych i tutaj w gestii klubu będzie znalezienie sobie dodatkowych sponsorów. Nie ukrywam, że spółki miejskie przestaną sponsorować klub bo spółki miejskie dysponują takim a nie innym budżetem i  po prostu nie stać ich na to – mówił prezydent.

Prezydent poinformował również, że w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli klubu.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
8 lat temu

wkoncu sie ktoś wziął za tych marnych kopaczy

kibic
8 lat temu

bójcie się chamy, do 4 ligi wracamy ! ole !

Konrad
8 lat temu
Reply to  kibic

jak dla mnie mogą grać nawet w podwórkowej przynajmniej mniej łysych pał bedzie łazić po mieście

Zenon
8 lat temu

A może w końcu ktoś weźmie się za jeszcze marniejszą sekcję ekstraklasowego kosza, która pożera znaczną część miejskiego budżetu.

óabc
8 lat temu

bol dupy kibicow chce widziec! gratuluje…

ale syf
8 lat temu
Reply to  óabc

cieszę się że decyzja prezydenta jest ci po drodze marny człowieczku, cieszę się że niszczące decyzje są ci po drodze i sprawia ci przyjemność oglądanie czyjegoś „bólu”, możemy się domyślać jakim człowieczkiem jesteś i jakie środowisko reprezentujesz. nie zapomnij o spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca

kibic
8 lat temu

Za tej prezydentury w mieście nie będzie się oszczędzać na oświacie i doradcach to już wiemy. Cała reszta przestanie istnieć. Bo po co komu z PiSu rozrywka? kościół daje wszystko.

ale syf
8 lat temu

zniszczyć wszystko w czym Mastalerz maczał palce, już dziesiątki osób wyleciało ze spółek, prezesi, doradcy, vice. Q…wa ludzie opamiętajcie się!!! W 4 lata zdążycie się nachapać!!! zostawcie sport wolny od polityki. Nawet tam wprowadzacie te pierd….e czystki. Co dacie w zamian? Gdzie normalny człowiek znajdzie w mieście rozrywkę, komu będzie kibicował. A później tęgie(tępe) głowy zastanawiają się dlaczego młodzież spi…la z kraju…, no dlaczego… PIS wprowadza normalność…

Konrad
8 lat temu
Reply to  ale syf

normalny człowiek czyta książki i uczy sięjęzyków obcych a nie lata cały boży rok z szalikiem klubowym na łysej pale

obserwator
8 lat temu

Panie Prezydencie Brawo Brawo Brawo, to są nasze pieniądze to znaczy miasta, a siarka niech sobie szuka palantów do sponsorowania.

brrr
8 lat temu

Był poprzedni Prezes klubu Siarka, który próbował szukać funduszy, próbował ogólnie coś w tym klubie zrobić. Ale miastem rządził człowieczek któremu poprzedni Prezes się nie podobał zwłaszcza, że podczas otwarcia trybuny kibice podziękowali za nią Dziubińskiemu. No to został usunięty i przyszedł kolejny, którego sposobem na rozwiązywanie problemów klubu był wyprzedawanie jego majątku. I cały czas były oczekiwania, że miasto będzie wykładało pieniążki na kopaczy (jak i koszykarzy). Później znalazło się przecież tylu chętnych akcjonariuszy – kolesi którzy chętnie zaczęli rządzić klubem i co i znów są tylko oczekiwania, że miasto da kasę. Tak, miasto powinno ale dofinansowywać klub a nie być jego głównym sponsorem. Zauważmy, że spółki miejskie to również nasze pieniądze. A co zrobili przez ten czas ci akcjonariusze czym wsławili się jeśli chodzi o zarządzanie klubem ???

k66
8 lat temu
Reply to  brrr

tylko jak to się ma do zdjęć z kampanii wyborczej pana Kiełba w szaliku siarki z kibicami i były, piłkarzem klubu
– obłuda ?

obserwator
8 lat temu
Reply to  k66

Sie „patryjoci” w szaliczkach chcieli sfotografować to sie sfotografowali, myśleli że Srareczke uratują.

k66
8 lat temu
Reply to  obserwator

Ale to Pan obecny Prezydent Kiełb był w szaliczku
– obłuda?

Dr Dree
8 lat temu

A na co zostaną przekazane zaoszczędzone pieniądze? Jak na razie widzę cięcia w oszczędności ale nic w zamian. Jeżeli te pieniądze ma przejeść ekipa doradców nowego prezydenta to wolę finansować sport.,

Mieszkaniec
8 lat temu

I za co tu brawa bić!!! Oszczędności na sporcie to najłatwiejszy i najmniej ambitny sposób odciążenia budżetu miasta. Może Pan prezydent przyjrzałby się urzędom w naszym mieście i zauważył jaki w nich panuje tłok. W takim PUP-ie przy okienkach do obsługi bezrobotnych nie brakuje urzędniczek, szkoda tylko że tylko 1/3 tych okienek rzeczywiście obsługuje a reszta pije kawę albo siedzi na fb. Może warto by poszukać oszczędności właśnie w urzędach bo nierobów w nich nie brakuje, a pensje roczne 20 urzędników (nie wieże że nie znalazłby takiej ilości zbędnych pracowników) równałyby się z kwotą którą prezydent zabrał na siarkę. Polska to nie zachód i tu większość klubów jest dofinansowywanych przez miasto. Nawet w dużych aglomeracjach ciężko jest pozyskać hojnego sponsora który wspomoże klub, a tymczasem pan prezydent zostawia „w gestii klubu znaleźć dodatkowych sponsorów” w mieście, w którym nie nie isnieję jakikolwiek przemysł, nie ma firm które dałyby szanse na znalezienie pracy a co tu dopiero mówić o sponsoringu……

Filantrop
8 lat temu

Sami strzelają sobie w kolano cięciami w sporcie. Dla bardzo dużej części mieszkańców to jedyna rozrywka w „naszej” wesołej wiosce. Teraz czekamy na informację o cięciach w koszykówce. Pani doradca Kociuba nie poradzi sobie ze wzrostem patologi wśród młodzieży, co ona biedna ma za rozrywki w mieście? Nie pokrzyczy na meczu to pójdzie w mordę dać komu popadnie na miasto.

singer
8 lat temu
Reply to  Filantrop

Zdecyduj się, to w końcu wioska czy miasto? No chyba, że ktoś z wioski ma przyjechać i dać komu popadnie w mieście?

stały kibic (S)
8 lat temu

no ale co wy ludzie – wybraliście i o co chodzi… talerz wam nie pasował bo walił kasę w „marnych kopaczy i koszykarzy”, kiełb zabiera też wam nie pasuje to o co ku… wa chodzi?? przecież, jeśli szedłeś jeden z drugim na wybory i głosowałeś przeciw talerzowi no to spodziewałeś się tego co teraz robią…

Piotr
8 lat temu

Teraz okaże się, że wszyscy dziwnym trafem głosowali na Mastalerza…. i dziwią się na decyzje Kiełba…. za 4 lata następne wybory…. i jego rozliczą….

Siarka IV liga…. na tyle będzie ich stać przy takim mało operatywnym zarządzie…. inne sporty też będą kuleć…. łącznię z tenisem…. może będzie 1 prezydentem za którego Tenisistki nie obronią Mistrza Polski 😉 inni też dostaną po dupie…..

ale może pani Kociuba zrobi o tym program w TVL 😀

Figa
8 lat temu

jak zapowiedział tak zrobił – i dobrze, założę się ze kibice w większości się cieszą, bo tego zarządu i prezesa też mieli po kokardy / dotyczy to i piłki i kosza

Rodrigo
8 lat temu

jakim prawem ja sie pytam pan prezydent Kiełb niszczy to wszystko co udało sie wypracowac w ciagu ostatnich lat? patrzac na konferencje robi to bez skrupolow a widzac jego mine jest chyba nawet zadowolony ze moze dopiec bylemu prezydentowi bo chyba tylko o to chodzi. Nigdy nie glosowalem na bylego prezydenta Mastalerza ale wole czlowieka za kadencji ktorego moj ukochany klub awansowal o 2 ligi wyzej niz obecnego ktory ma daleko gdzies losy mojego klubu

Konrad
8 lat temu
Reply to  Rodrigo

mamy wolny rynek baranie

tropiciel idiotologii
8 lat temu

Wreszcie !!!!!! Bardzo się cieszę, że Prezydent spełnia tak szybko swoje obietnice i zapowiadane oszczędności robione są najmniejszym kosztem dla tarnobrzeżan.Właśnie kosztem klubów drenujących nasze miasto z pieniędzy.Prawdziwy kibic pójdzie kibicować i czwartej lidze piłki nożnej i drugiej lidze koszykarzy.Może wreszcie szkoleniowcy Siarki zaczną szukać narybku w ligach wiejskich,zaczną szukać talentów w szkołach średnich.Można pozyskać nieznanych lecz ambitnych piłkarzy tylko trzeba ruszyć 4 litery!!!Lepiej dofinansować młodzież z naszego miasta i rodzime sekcje szkoleniowe niż zawodników spadochroniarzy , których z naszym miastem łączy tylko portmonetka.A spółki miejskie niech mają pieniądze na odnowienie zaplecza inwestycyjnego u siebie.Brawo brawo i jeszcze raz brawo!!!!!!!!!.Nie żałuję że na pana głosowałem!!!!!!!!!!!!!!!!Brawo panie Kiełb!!!!!!!!!!!

Przeciwnik SM
8 lat temu

Wiem że jestpan byłym pracownikiem Straży Miejskiej ale może warto byłoby jeszcze rozważyć jej likwidację? Lepiej połowę tych pieniędzy przeznaczyć na dofinansowanie Policji lokalnej niż na SM.No chyba że zainwestujemy w fotoradar i postawimy SM na Wisłostradzie w celu przynajmniej zrównoważenia wpływami wydatków na nią? Dlaczego fotoradar do tej pory nie został zakupiony przez prezydenta Mastalerza który narekał na brak pieniędzy doprawdy nie wiem…

Biedulek z Tbg-u
8 lat temu

Kocham to miasto.Oby tak dalej,jestesmy najlepsi we wszystkim.wszystko idzie w dobrym kierunku.Mam nadzieje ze za 5 lat w Tbg-u zostanie tylko pare super waznych instytucji i przpieknych palacykow takich jak:ZUS,PUP i oczywiscie SN.Pozdro dla ustawionych ktorzy bawia sie przednio i o to chodzi- chodzi tylko o swoja dupe.Szkoda biedakow ale kogo to obchodzi ich jest przeciez w Tbg-u coraz mniej,a z roku na rok bedzie sie ich skutecznie eliminowac a w wiekszosci beda to robic sami.

anty Dziubinski i Kielb
8 lat temu

Ale prezydenta macie . Tnie wszedzie a sam wyplaty sobie nie szczedzi. i zarabia wiecej od bylego. Podatki znies jak chamie obiecales a nie strugasz pajaca i nazelowana pizde.
Wybraliscie sobie nude w miescie jak to bylo za dziubka pijaka. Zniszczyl palant prawie wszystko co bylo zwiazane z kultura i rozrywka w Tarnowsi.Ciemnogrod byl i bedzie w tym smutnym miescie

ondriej
8 lat temu

A mówiłem przed wyborami nie głosować na tego dziada.Było wiadome że obetnie na Siarę kase to samo w Sandomierzu tez przyszedł podszywany kibic jak Kiełb i niszczy Wisłę !!

óabc
8 lat temu

ale on to przeciez zapowiadal w swojej stategii. czego wy sie teraz spodziewacie? ponad 60proc mieszkancow wybralo lepszy tarnobrzeg, wiec teraz macie

olek
8 lat temu

Nadal brak w Tarnobrzegu gospodarza.Do rządzenia powinni być dopuszczani jedynie ludzie, którzy prowadzili lub prowadzą własna działalność gospodarczą, którzy mają coś własnego, na co sami zapracowali i wybudowali. Taki, który tylko balansuje na państwowym nie czuje wysiłku i nie wie co to ryzyko i strata.Najłatwiej jest niszczyć,likwidować, zamykać. PYTAM po co w tym urzędzie potrzebni są doradcy np. doradca d/s oświaty? Jest naczelnik d/s oświaty w szkołach i przedszkolach są dyrektorzy to oni zarządzają placówkami nie według własnego widzimisię ale zgodnie z obowiązującymi przepisami.To jeden z wielu przykładów bezsensownej ROZRZUTNOŚCI!Po co dwóch zastępców prezydenta? I tak dalej, itp.Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać. Szanowni kibice wasze głowy nie dość,że łyse to jeszcze puste …”ale przyjdą wybory prezydent nabierze pokory..”

patelmiszcz
8 lat temu
Reply to  olek

to miałeś kołka i dybusa oraz niedbałowskiego wielkich przedsiębiorców i widzisz jakie interesiki zrobili.a dla miasta co zrobili ? ano nic.

davey
8 lat temu
Reply to  patelmiszcz

Jak to co zrobili?Kołek obiecał ponad tysiąc miejsc pracy jak zostanie radnym.Trzeba mu to przypominać!

olek
8 lat temu
Reply to  patelmiszcz

Jeżeli „wielcy przedsiębiorcy „, którzy byli w rządach Tarnobrzega zrobili coś niewłaściwego to gdzie kontrola skarbowa?

patelmiszcz
8 lat temu
Reply to  olek

wszystko w swoim czasie,zbieraj już na paczkę na zamek na Załęże.

obserwator
8 lat temu

No gimbusie to się popisałeś, gratuluję wnikliwej analizy zasrany stadionowy „patryjoto”.
Ale nie martw się do łopaty też trzeba a takie łyse dresy są w sam raz.

Tomasz
8 lat temu

KIEŁBIE głosowałem na ciebie i już nie moge na ciebie patrzeć !!!

fakt
8 lat temu

Panie Kielb glosowalam na pana i bardzo sie ciesze ze spelnia pan swoje obietnice.Jest pan moim spelnieniem i wierze w pana i w to ze Tarnobrzeg bedzie milym,spokojnym ,bezpiecznym miasteczkiem .Tak trzymac panie Kielb

rozum
8 lat temu

On jest ze Stalowej Woli. Czy Stalówka lubi „Siarkę”? Będzie dążył do jej likwidacji, a nie do rozkwitu.Brawo kibice- na kogo głosowaliście????

smutek
8 lat temu

Zabierają biednym piłkarzom, a dają bogatym lekarzom.
Oto jest sprawiedliwość tarnobrzeskiej władzy.

anom
8 lat temu

No to teraz zobaczycie co potrafi Kiełb,omamim was wszystkich i teraz będziecie prosić sami o nowe wybory bo jak nie to tylko wam kuroniówka zostanie,a wasze dzieci zamiast sport uprawiać to będą cygary za szkołą palić.Ale jesteście idioci.

Smutek
7 lat temu

no zaczeło się już szkólki piłkarskie dla 6 latków są likwidowane z 2 grup wybrano po 8 najlepszych a reszce dzieciaków powiedzieli że nie ma kasy i muszą sami w domu sobie trenowac panie kiełb wstyd 4 lata i wont z tego miasta nie chcemy cię znać nasze dzieci już cię znienawidzili

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
42
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content