Dwa zwycięstwa w dwa dni. Tarnobrzeskie tenisistki pokonują rywalki z Białegostoku i Gdańska (fotoreportaż oraz video HD)

Tenisistki KTS SPAR – Zamku Tarnobrzeg systematycznie udowadniają, że nie ma na nich mocnych w polskiej ekstraklasie. Kolejny raz ligową dominację podopieczne trenera Nęcka udowodniły w miniony weekend, zwyciężając w dwóch spotkaniach ligowych rozegranych w ciągu dwóch dni.

W sobotnie przedpołudnie tarnobrzeżanki podejmowały u siebie beniaminka ligi, zespół Galaxy z Białegostoku. Tenisistki SPAR-Zamku bez problemów rozprawiły się z młodszymi koleżankami. Jedynego seta dla przyjezdnych wygrała w pierwszej partii Lizaveta Karasiova, która bardzo się starała nawiązać walkę z Renatą Strbikovą.

– Szkoda, że nie przyjechała Gaponova bo zawsze byłoby nam trudniej, ale skoro Galaxy pojawiło się w takim składzie to zrobiliśmy, co do nas należało – komentował po meczu trener Zbigniew Nęcek.

Następnego dnia tarnobrzeska ekipa zmierzyła się w oddalonym od Tarnobrzega 600 km Gdańsku z miejscowym MRKS-em. W pierwszej partii Natalia Partyka była trochę zdeprymowana występem w domu, ale szybko się opanowała i bezproblemowo wypunktowała Honoratę Olczak. Równie łatwo poradziła sobie z rywalką Renata Strbikova. Dopiero w trzecim secie Aleksandra Rzeszutek przyzwyczaiła się do nietypowego stylu tarnobrzeżanki i stawia większy opór, jednak i tak nie wpłynęło to na końcowy rezultat.

Najwięcej punktów uzbierała Agnieszka Kaczmarek, która zwłaszcza w drugim secie z Kingą Stefańską dała gospodarzom nad zieję na wygranie choćby seta. Prowadziła nawet 8:6, ale to tarnobrzeżanka zdobyła pięć piłek tracąc przy tym zaledwie jedną.

– Brawo dla wszystkich, organizatorzy się starali, zawodniczki Gdańska walczyły, a moje podopieczne były skoncentrowane. Jednak różnica poziomów jest zbyt duża, aby ten mecz miał inny przebieg – mówi trener Zbigniew Nęcek.

To nie koniec ligowego maratonu tarnobrzeskiej drużyny, która już w najbliższą środę rozegra kolejny ligowy mecz awansem w Krakowie z miejscową Bronowianką. Po tym spotkaniu tenisistki Zamku pojadą do Czech, by tam w piątek zmierzyć się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu ETTU z miejscowym SKST Hodonin. Rewanżowe spotkanie z Czeszkami rozegrane zostanie w Tarnobrzegu w niedzielę 25. stycznia.

WYNIKI SPOTKAŃ

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg – Galaxy Białystok 3:0

Renata STRBIKOVA – Lizaveta KARASIOVA 3:1 (11:5, 9:11, 11:3, 11:6)
Natalia PARTYKA – Aleksandra DĄBROWSKA 3:0 (11:5,11:3, 11:3),
Kinga STEFAŃSKA – Klaudia NAWROCKA 3:0 (11:5, 11:3, 11:6)

MRKS Gdańsk – KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg 0:3

Honorata OLCZAK – Natalia PARTYKA 0:3 (5:11, 2:11, 4:11),
Aleksandra RZESZUTEK – Renata STRBIKOVA 0:3 (1:11, 3:11, 6:11),
Agnieszka KACZMAREK – Kinga STEFAŃSKA 0:3 (8:11, 9:11, 4:11)

źródło: własne, KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg

Foto oraz video reportaż z sobotniego spotkania z Galaxy Białystok

foto&video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content