Sandomierski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (fotoreportaż)

Podczas tegorocznej edycji WOŚP zbierała pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. W Sandomierzu na ten cel udało się zebrać 24 180, 96 zł.

Sandomierski finał WOŚP odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sandomierzu. Na sandomierskiej scenie wystąpili: Sandomierska Orkiestra Dęta, Sandomierskie Studio Piosenki, Grupy taneczne „PARADOX”, formacje taneczne „Dance for Kids” i „Dance for Ladies”. Odbył się także pokaz mody „Kobieta w płaszczu” a do czynnego udziału zapraszali tancerze z Fabryki Ruchu prezentując Zumbę i inne układy taneczne. Podczas miejskiego finału WOŚP nie zabrakło występów wokalnych, różnorodny repertuar zagościł na scenie WOŚP dzięki występom: Michała „Cezara” Białego, formacji B612, Kryzys Brygady oraz zespołowi Chillin.

Tradycyjnie odbyły się licytacje, z których dochód przekazano na szczytny cel tegorocznej edycji. Do wylicytowania był między innymi: „Dzień z Burmistrzem Sandomierza w urzędzie”, zdjęcie policjantów z serialu „Ojciec Mateusz” z autografami aktorów czy policyjny koziołek przekazany przez Komendanta Powiatowego.

Wydarzenia związane z WOŚP trwały na terenie całego miasta. Liczna grupa zainteresowanych wzięła udział w pikniku motocyklowo-samochodowym, który miał miejsce na parkingu przed Starostwem Powiatowym. Na ulicach Sandomierza kwestowali wolontariusze, zachęcając do wsparcia ogólnopolskiej akcji.

W roli gwiazdy wieczoru wystąpił zespół ENCLOSE z charyzmatycznym Juan Carlos Cano – zwycięzca 4 edycji „The Voice of Poland”! Rockowy zespół zaprezentował energetyczne brzmienia z własnego repertuaru, ale nie zabrakło także znanych coverów m.in. z repertuaru zespołu The Doors.

Finał zakończyło Światełko do nieba czyli pokaz sztucznych ogni.

info: UM Sandomierz

foto: Michał Karelus

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content