Czy radni przegłosują podniesienie opłat za wodę i ścieki? – zapraszamy na relację video „na żywo” z V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega

Głównym tematem piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega będzie rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1. zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta Tarnobrzega,
2. zatwierdzenia taryf dla zbiorowego odprowadzania ścieków opadowych i roztopowych z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni na terenie Miasta Tarnobrzega.

Zapraszamy na relację video „na żywo” z obrad tarnobrzeskiej Rady Miasta. Relacja rozpocznie się w piątek 16. stycznia, początek godz. 15

Kilkanaście minut po zakończeniu obrad zapis sesji będzie dostępny na naszym portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Max
7 lat temu

Chyba obniżą, za Kiełba miało być lepiej mieszkańcom wieęc jestem spokojny

óabc
7 lat temu
Reply to  Max

posikalem sie ze smiechu 😀

sondaż
7 lat temu

Nie ma obawy już lekarzom obniżyli z 15,0 zł na 9,0 zł (40%),to i wodę obniżą wystarczy na razie 20%. By żyło się lepiej.

Tbg Wianek.
7 lat temu

No i jeszcze niech obniżą czynsze.To wtedy dopiero będzie się żyło lepiej.

Janosik
7 lat temu

Niech podwyższą ceny wody i ścieków, w końcu trzeba wykazać zysk aby dostać nagrody. Widać siłę społeczeństwa, kilku lekarzy wywalczy obniżkę czynszu o 40% a całe miasto jak ogłoszą podwyżkę wody i ścieków będzie psioczyć pod nosem i na forach, tyle. Na ulicę nie wyjdą protestować bo to nie górnicy, kolejarze, nauczyciele, pielęgniarki, lekarze… Nie są zrzeszeni to nikt się z nimi nie liczy a przed wyborami naobiecuje się gruszek na wierzbie. Tak to wygląda. „Kolesie kolesiom”

ból
7 lat temu

Protestujmy wyjdżmy na ulicę. Strzelają do nas( normalnych ludzi) jak do kaczek, a my nic.Obrażamy się pojedynczo i wyjeżdżamy do Anglii, na poniewierkę.Zostawiamy tu dzieci,mężów,żony,rodziców,dziadków, mieszkania i harujemy na świecie,jak niewolnicy na tych, którzy są przekonani,że tak ma być by im żyło się ponad stan. Nie dajmy się, w Tarnobrzegu nie ma gdzie zapracować na te podwyżki. Panie prezydencie, panowie radni najpierw miejsca pracy,a potem podwyżki. Lekarzom obniżacie czynsze? Czy oni wymagają pomocy? Czy im się żle wiedzie? Sobie obniżcie lub w ogóle oddajcie swoje gaże na koszt produkcji wody.

tola
7 lat temu

jak moga obnizycz? A z czego prezydent zaplaci tlumowi swoich doradcow
naczelnikow od wszystkiego i ich vice Z wlasnej kieszeni ich oplaci?????????

tola
7 lat temu

a dlaczego oni ciagle maja te sesje nadzwyczajne? pewnie biora dodatkowe pieniadze wie ktos????? nie moga pracowac na zwyczajnych sesjach za darmo przeciez w stolki nie pierdza

blady
7 lat temu

Dla mnie to banda swin a nie ludzi. Gdzie korytko tam swinia. Zje ile jej dasz. Babilonskie kurwiszony

dzanek
7 lat temu

Polecam wpis wyjęty z dyskusji na FB pomiędzy radnymi Sławomirem Partkyką i Łukaszem Nowakiem: „Sławku ja wiem że jesteś w opozycji do obecnego Prezydenta ale proszę bądź uczciwy w swoich publicznych wypowiedziach i wpisach. Jako Radny dostałeś materiały na sesję. Zawierają one informacje o tym kiedy Wodociągi złożyły wniosek o zmianę taryf. Było to dokładnie 5 grudnia 2014r. Prezydent został zaprzysiężony 20 grudnia na sesji na której byłeś obecny. Po objęciu urzędu przekazał lezący wniosek do Kancelarii Biegłego Rewidenta. Raport z weryfikacji pozytywny również został ci dostarczony. Taryfy zostały zatwierdzone a raport weryfikuje je pozytywnie. Jeśli znasz statut to wiesz że Radni nie moga w takiej sytuacji nic zrobić. Odrzucić taki wniosek można tylko wtedy gdyby zawierał błędy formalne albo istniało by przypuszczenie że nowe stawki zostały wyliczone niezgodnie z prawem. Jeśli Wniosek o podwyżkę na sesji odrzucimy zostanie odesłany do wojewody a ten w wyniku braku błędów(raport Biegłego Rewidenta) zostanie przez niego zatwierdzony. Problem jest jednak bardziej złożony. Warto wspomnieć dlaczego akurat teraz Wodociągi wystąpiły o podwyżkę. Przez 4 lata podwyżka Wody była blokowana i jednocześnie zablokowane zostały podwyżki dla pracowników. W 2013r powstał raport pokontrolny stwierdzający że infrastruktura wodno-kanalizacyjna w min, w wielowsi która jest na stanie ma… Czytaj więcej »

patelmiszcz
7 lat temu

ciekawe ile z polecenia byłego prezydenta te same Wodociągi wspierały piłkę nożną w spółce gdzie akcjonariuszem jest były prezydent z kolegami ?

gość
7 lat temu
Reply to  patelmiszcz

Podobno dali 70 tyś zł na klub sportowy + 42 tyś darowizny

Anna
7 lat temu

Jak chcą podwyżek to może wpierw zlikwidują przerost zatrudnienia w tej miejskiej spółce, ilu znajomych królika jest tam wciśniętych. Dawniej jak ktoś podnosił ceny zawsze miał wymówkę, że paliwo drożeje itd tym razem tanieje i to mocno a obniżek nie widać.

endriu
7 lat temu

Proszę o obniżkę czynszu jak lekarzom można to i mieszkańcom należy obniżyć.

Zachowanie Norberta
7 lat temu

Norbert z Partyką bali się przyjść na sesję że ich nie ma ?

jikes
7 lat temu

hahaha, Mastalerz i Partyka pokazali brak jaj i się nie pojawili na sesji. W gębie to Mastalerz był mocny, ale dziś kiedy musiałby się odnieść do swych ostatnich decyzji to dał dyla i spieprzył.

hjjjgti
7 lat temu

wiem o tym, że podwyższą

ból
7 lat temu

Podając podwyżkę wody i kanalizacji w cenie netto to kpiny z ludzi, to mamienie, że nie znaczące podwyżki.Podaje się netto jakby podatek vat można byłoby sobie odliczyć.Proszę podać prawdziwą wysokość podwyżki wody i kanalizacji, nie stosować wybiegu.Ludzie oszczędzają jak mogą na czym się da bo bieda.Informuję,że wiele rodzin kompie się w tej samej wodzie ( od najmłodszego do najstarszego). Woda w Tarnobrzegu już jest za droga.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content