Pewne zwycięstwo siatkarzy Siarki nad drużyną z Łańcuta (fotoreportaż oraz video HD)

Po niespodziewanej porażce z ostatnią drużyną ligi MKS-em z Kolbuszowej siatkarze Siarki MOSiR Tarnobrzeg wrócili na właściwe tory i wygrali kolejny mecz ligowy, tym razem z zajmującą przedostatnie miejsce w grupie, drużyną Sportur Team Gmina Łańcut. Tym samym zespół umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek i potwierdził swoje aspiracje w walce o awans do III ligi.

Przez większą część spotkania siatkarze Siarki kontrolowali wydarzenia na parkiecie, problemy pojawiły się tylko w drugim secie, w którym gospodarze zaczęli popełniać błędy w przyjęciu, co przełożyło się na problemy z zakończeniem ataku, przez co siatkarze Siarki przegrywali nawet 6:12. Na szczęście okres słabej gry nie trwał długo. Podopieczni trenera Szczepanika szybko powrócili do stabilnego przyjęcia i odrobili straty co pozwoliło im wygrać drugiego seta do 17. W trzecim secie w szeregi siatkarzy Siarki powróciła koncentracja, dzięki czemu pewnie wygrali tę odsłonę do 21 i cały mecz 3:0.

Po 10 kolejkach Siarka z dorobkiem 22 punktów zajmuje drugą pozycję w tabeli. Kolejnym rywalem tarnobrzeżan będzie lider rozgrywek – APPGO II LO Rzeszów, spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 25. stycznia. W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek Siarkowcy podejmą we własnej hali UKS Kępa MOSiR z Dębicy.

KPS Siarka MOSiR Tarnobrzeg – Sportur Team Gmina Łańcut 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)
skład Siarki: Fałdowski, Klann, Pazgier, Szczepanik, Jadach, Tarnowski, Zych