Wielki Finał 6.edycji akcji Siarkowcy Dzieciakom. Wisła Sandomierz zwycięzcą turnieju (fotoreportaż oraz video HD)

III ligowa Wisła Sandomierz wygrała w turnieju piłkarskim organizowanym w ramach 6. edycji akcji charytatywnej Siarkowcy Dzieciakom. Finał akcji odbył się w piątek 23. stycznia w tarnobrzeskiej hali MOSiR.

Od początku grudnia 2014 roku trwała zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka”. W bieżącej edycji kibice Siarki podobnie jak w roku ubiegłym pomagają trzem placówkom: Domowi Dziecka w Tarnobrzegu oraz dwóm ośrodkom Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ukoronowaniem akcji był Wielki Finał, w ramach którego rozegrano turniej piłkarski oraz przeprowadzono licytacje m.in. piłki z podpisami reprezentantów Polski w siatkówce.

W turnieju piłkarskim zwyciężyła Wisła Sandomierz, która pokonała w finale Siarkę Tarnobrzeg 3:0. Trzecie miejsce zajęła Wisłoka Dębica, wygrywając w rzutach karnych z Czarnymi Połaniec. Na pozostałych miejscach uplasowała się Kolbuszowianka Kolbuszowa oraz drużyna KSPC TEAM, która udział w rozgrywkach wywalczyła zwyciężając w Osiedlowym Turnieju Charytatywnym.

Najlepszym piłkarzem finałowego turnieju został wybrany Mariusz Kukiełka z Siarki Tarnobrzeg, najlepszym bramkarzem Stanisław Wierzgacz z Wisły Sandomierz, zaś najwięcej bramek strzelił Sebastian Mandzelowski z Siarki Tarnobrzeg.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dante
7 lat temu

Bardzo fajny turniej piłkarski i rewelacyjny klimat na trybunach, a przy tym najważniejsza sprawa – szczytny cel. Super sprawa. Brawo dla wszystkich którzy przyczynili się do tego, że VI edycje można w pełni uznać za udaną. Ukłony dla darczyńców jak i licytujących, a w szczególności dla tej Pani, która po drugi raz z rzędu nie szczędziła grosza, co słusznie zauważył prezes Stowarzyszenia Złota Siarka. Reszta tej całej miejskiej kasty bogaczy wolała się pochować i zostać w domach. Przecież lepiej jest usłyszeć w TVN albo przeczytać w Wyborczej, że kibic piłkarski to bandyta niż przekonać się na własne oczy, że kibic to przede wszystkim człowiek.

gitara
7 lat temu

to pierwszego kibica brakło ?
dla pani Krystyny szacun.

Janas
7 lat temu

Szczytny cel, dobra impreza. Mi najbardziej podoba się to, że chociaż przez chwilę mogę przeczytać o „kibolach” coś dobrego. Chciałbym częściej tego typu informacji. Chłopaki długa droga przed Wami bo zazwyczaj jeden głupi wybryk jednostki i kilka lat ciężkiej pracy idzie w ch.

Max
7 lat temu

Super impreza! Brawo Złota Siarka ofaz wszyscy kibice

SKS
7 lat temu

Wasza relacja foto&video REWELACJA! Szacun za kawał dobrej roboty. Do zoba w Sand na meczu Wisłeki.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content