Podróż samemu, czy z biurem podróży?

Co roku przy planowaniu wyjazdu wielu Polaków zadaje sobie ciągle te same pytanie: wyjazd z biurem podróży, czy też zorganizować wyjazd samemu? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Warto przed wakacjami zastanowić się, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

W dzisiejszych czasach wakacje rodzinne, czy też wyjazdy sportowe są coraz częściej organizowane przez biura podróży. Z ciągłego braku czasu takie postawienie sytuacji jest na pewno łatwiejszą formą wyjazdu. Wchodzisz do biura, wybierasz ofertę, wpłacasz pieniądze i jedziesz! Jednak, gdy chcesz sam zorganizować taką podróż czeka Cię o wiele więcej pracy, która jednak możesz się o wiele bardziej opłacić już podczas wizyty w wymarzonym miejscu.

Ważne aby porównać obie formy wyjazdu i wtedy dopiero zdecydować, na którą się zdecydować.

PRZEMIESZCZANIE SIĘ

Jadąc z biura podróży przeważnie przemieszczanie się po różnych miejscach do zwiedzania jest bardzo szybkie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zobaczysz dużo rzeczy, w krótkim czasie, niestety będziesz zmuszony do zapłacenie odpowiedniej kwoty. Dużym minusem tak szybkiego przemieszczania się jest pobieżność zwiedzania. Jeżeli cenisz sobie kulturę i odkrywanie zwiedzanego miejsca, to ta forma niestety nie pasuje do Ciebie

Zwiedzanie na własny rachunek może być zbawieniem dla ludzi, którzy lubią sami sobie ułożyć cały plan urlopu. W takim wypadku nic Cię nie ogranicza, sam wybierasz środek transportu, czasami możesz nawet wynegocjować mniejszą kwotę za przemieszczanie się między miastami. Minusem jest to, że wszystko masz na swojej głowie i sam musisz pilnować czasu do odjeżdżającego pociągu, czy autobusu.

NOCLEG

Rezerwując wycieczkę w biurze podróży mamy zagwarantowany nocleg. Hotele przeważnie są wskazywane z góry przez biuro i nie masz za bardzo wpływu do jakiego trafisz. Foldery, które są Ci przedstawiane nie muszą odzwierciedlać stanu w jakim naprawdę jest hotel, w którym będziesz nocował. Plusem jest to, iż nie musisz się niczym przejmować, zostajesz przywieziony pod hotel, recepcjonista wskazuje Ci pokój i możesz spokojnie mieszkać.

Wybierając się samemu na wakacje sam decydujesz, gdzie będziesz nocował. Wszystko zależy od Twoich upodobań, czy wolisz sypiać w hotelu, namiocie, czy camperze. Kupowanie pokoi w hotelu pozwala Ci na zdecydowanie się, czy wolisz pokój z widokiem na ocen, czy hotelowy basen. Możesz w ten sposób również zaoszczędzić, samemu organizując nocleg.

WIEDZA

Piloci wycieczek to istne zbawienie dla zapracowanych ludzi. Jeżeli nie masz czasu, aby przygotować się do wyjazdu pod względem poznania przyszłych miejsc, które będziesz zwiedzał, to takie rozwiązanie sytuacji jest dla Ciebie idealne. Nie musisz się niczym przejmować, wykwalifikowana osoba odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i przybliży Ci zwiedzane miejsce.

Jadąc samemu nie możesz liczyć na pomoc wyżej wspomnianego pilota wycieczek. Przed wyjazdem powinieneś zebrać wiele informacji o odwiedzanych miejscach. Masz tu okazję samemu przygotować miejsca, które będziesz zwiedzał i w jakiej kolejności. Minusem takiego rozwiązania jest poświęcenie czasu przed samym wyjazdem, aby bliżej poznać docelowe miejsce wakacji.

Podróżowanie z biurem podróży, a samemu to zupełnie dwie różne oferty. Musisz sobie odpowiedzieć co bardziej wolisz. Jeżeli jesteś świetnym organizatorem powinieneś zastanowić się nad podróżą bez zobowiązania. Jednak, gdy nie masz czas na takie przygotowania, to lepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie biura podróży.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content