Sandomierz: Brutalny rozbój, 29-latek pobity i obrabowany

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 49 lat oraz 45 -letnią kobietę, podejrzewanych o rozbój na 29 – letnim mężczyźnie. Za takie przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci w nocy do jednego z mieszkańców Sandomierza wtargnęło 3 osoby, kobieta oraz dwaj mężczyźni. W tym czasie w mieszkaniu był właściciel oraz jego znajomy, mężczyźni spożywali alkohol. Napastnicy grożąc pozbawieniem życia 29 – letniemu mieszkańcowi gminy Dwikozy, a następnie uderzając pięściami po twarzy i całym ciele, zażądali od niego wydania pieniędzy. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie wydał telefon komórkowy oraz pieniądze. Chwilę później sprawcy opuścili mieszkanie.

Uzyskany w ten sposób łup jednak ich nie zadowolił, wrócili do mieszkania i zabrali 29- latka do sąsiedniego mieszkania, zajmowanego przez jednego ze sprawców. Tam skrępowali mu ręce łańcuchem i przywiązali do podłogi, po czym naprzemiennie bili go po całym ciele żądając od niego pieniędzy. Pokrzywdzony miałby im przekazać 10 tysięcy złotych do kwietnia. Następnie pobitego wypuścili.

Tej samej nocy policjanci zatrzymali całą trójkę i odzyskali skradzione mienie. Mężczyźni oraz kobieta byli nietrzeźwi. Najstarszy miał ponad 0,25 promila alkoholu w organizmie, młodszy blisko promil, a kobieta niespełna 2. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu złożyli wyjaśnienia.

Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x