Siatkarski dreszczowiec dla Siarki. Tarnobrzeska drużyna wygrywa ze Spartakusem z Adamówki (fotoreportaż oraz video HD)

Po niezwykle zaciętym i dramatycznym spotkaniu siatkarze KPS Siarki MOSiR Tarnobrzeg wygrali w tie-breaku ze Spartakusem z Adamówki w pierwszym meczu fazy play-off czwartoligowych rozgrywek. Mecz rozegrany został w minioną niedzielę w Tarnobrzegu.

Pierwszy set nie zapowiadał tak zaciętego spotkania, grę prowadzili gospodarze, który wygrali tę partię do 19. Odmienne oblicze miał drugi set, w którym to goście rządzili na parkiecie a pogubieni siatkarze Siarki MOSiR nie byli w stanie skutecznie bronić się przed atakami siatkarzy z Adamówki, wygrywając w tej partii zaledwie 13 oczek. Problemy z dobrym przyjęciem, atakiem i obroną w szeregach Siarki trwały również w trzecim secie, w który gospodarze przegrywali już 13:20. Mimo siedmiopunktowej straty w kluczowym momencie partii tarnobrzescy siatkarze nie odpuścili i dzięki świetniej defensywie doprowadzili do wyrównania 22:22 i wygrali tę odsłonę do 24. W czwartej partii znów lepsi byli goście wygrywając seta do 21. W decydującej odsłonie gospodarze niesieni dopingiem kibiców nie dali już sobie odebrać zwycięstwa wygrywając tie-breaka do 9 i całe spotkanie 3:2.

W następnej kolejce zajmujący trzecie miejsce w tabeli siatkarze Siarki MOSiR zmierzą się w meczu wyjazdowym z wiceliderem rozgrywek z Oleszyc. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 22. lutego.

KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg -UMKS Spartakus Adamówka 3:2 (25:19, 13:25, 26:24, 21:25, 15:9)

Skład Siarki: Fałdowski, Klann, Szczepanik, Janeczko, Tarnowski, Jadach, Szymański (libero) oraz:Zych P , Zych J , Guz, Tomczyk, Kruk