06.03 (piątek) „Dziadowski Projekt” w Lapidarium, w Sandomierzu

Koncert formacji „Dziadowski Projekt” połączony z premierą minialbumu odbędzie się w piątek 6 marca br., o godz. 20 w Lapidarium Pod Ratuszem, Rynek 1 w Sandomierzu. Po koncercie odbędzie się after party z Dj’em Kopi grającym electro/dnb/dubstep. Wstęp – 5 zł.

Dziadowski Projekt to projekt łączący polską kulturę ludową, śpiew tradycyjny, obrzędowość oraz demonologie słowiańską z muzyką elektroniczną.

W skład wchodzą: muzyk sceny krakowskiej Snowid, grający disco/pagan/elektro oraz dziewczyny z Sandomierza tworzące zespół Kipikasza, które mieszają muzykę tradycyjną z muzyką eksperymentalną, śpiew tradycyjny ze zwykłym śpiewem, używają instrumentów akustycznych, elektrycznych oraz grają na różnych przedmiotach codziennego użytku.

Dziadowski Projekt łączy muzykę techno, elektro, disco-metal z białym śpiewem i tekstami pieśni tradycyjnych oraz własnymi tekstami nawiązującymi do obrzędowości ludowej i demonologii słowiańskiej, czyli po prostu DZIADSTEPY.

Zespół po raz pierwszy zaprezentował się podczas 44 Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA, który odbył się w sierpniu 2014 roku w Świnoujściu, koncert był częścią projektu „Kultura ma bit”.

www.facebook.com/dziadowskiprojekt

demo: https://soundcloud.com/dziadowski-projekt/

strony projektów:
https://www.facebook.com/kipikaszaband
https://www.facebook.com/MuzykaSnowida

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x