Tarnobrzeskie tenisistki Mistrzyniami Polski w deblu

Para SPAR Zamku Tarnobrzeg Kinga Stefańska i Roksana Załomska to nowe mistrzynie Polski w grze podwójnej kobiet. W finale pokonały Darię Łuczakowską i Antoninę Szymańska 3:2.

Stefańska wróciła na najwyższy stopień podium po dziewięciu latach – w 2006 roku została mistrzynią Polski w deblu wspólnie z Xu Jie. Rok temu w parze z Załomską wywalczyła brązowy medal. Szymańska przed tym finałem miała jeszcze szansę na dwa złote medale wałbrzyskich MP, bo zakwalifikowała się też do finału singla. Mimo że ta zawodniczka ma już 32 lata, dopiero drugi raz znalazła się w decydującym starciu mistrzostw Polski – w 2013 roku z Moniką Pietkiewicz uległy Magdalenie Szczerkowskiej i Klaudii Kusińskiej.

W niedzielnym finale w Wałbrzychu pierwsze cztery sety oba duety wygrywały na przemian. Piąta partia zaczęła się od prowadzenia 3:0 Stefańskiej i Załomskiej. Trener rywalek Zdzisław Tolksdorf poprosił o czas i poskutkowało. Łuczakowska i Szymańska odrobiły stratę, wyszły nawet na prowadzenie 6:5. Końcówka należała jednak do tarnobrzeżanek, które skorzystały na kilku pasywnych zagraniach Łuczakowskiej.

Triumf Stefańskiej i Załomskiej to pierwszy tytuł mistrzowski dla debla Zamku Tarnobrzeg w XXI wieku.

KINGA STEFAŃSKA, ROKSANA ZAŁOMSKA (obie Zamek Tarnobrzeg) – Daria Łuczakowska, Antonina Szymańska (AZS UE Wrocław, GLKS Nadarzyn)

3:2 (8:11, 11:4, 10:12, 11:9, 11:8)

Brązowe medale: Natalia Bajor, Sandra Wabik (obie AZS UE Wrocław) i Ada Jończyk, Paulina Nowacka (AZS UE Wrocław, Stella Gniezno).

Roksana Załomska wywalczyła na mistrzostwach również medal brązowy, w grze mieszanej. W startach indywidualnych Roksana Załomska zakończyła rywalizację na miejscu 5-8 ( w grze o strefę metalową przegrała z 1 turnieju – Katarzyną Grzybowską) zaś Kinga Stefańska na miejscu 9-16. W mistrzostwach nie zagrała z powodu kontuzji Natalia Partyka.

źródło: PZTS, KTS