Trzy medale tarnobrzeskich karateków podczas Mistrzostw Polski

Kolejny wieki sukces sportowy odnieśli zawodnicy tarnobrzeskiego klubu Oyama Karate. Podczas Mistrzostw Polski Oyama Karate, Maciej Grabski w konkurencji kata ponownie stanął na najwyższym stopniu podium zaś Sebastian Uzar wraca z krajowego championatu z dwoma brązowymi medalami w kata i kobudo.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z 27 klubów Oyama Karate z całej Polski, m.in. z Krakowa, Wrocławia, Jeleniej Góry, Łodzi, Bydgoszczy, Poznania, Katowic, Białegostoku, Rzeszowa i innych. Nie zabrakło również reprezentacji Tarnobrzeskiego Klubu Karate. Turniej rozegrany został w dwóch konkurencjach: kata bez broni i kata z bronią – „kobudo”.

200-osobowa grupa startujących podzielona została na 17 kategorii według wieku i płci, zgodnie z obowiązującym regulaminem zawodów tej rangi. Następnie drogą eliminacji wyłoniona została grupa finalistów, która między sobą rozstrzygnęła walkę o tytuł mistrza Polski. Sebastian oraz Maciek zarówno w konkurencji kata jak i kobudo dotarli do strefy medalowej, nie dając w eliminacjach szans swoim przeciwnikom.

W półfinale Sebastian Uzar stoczył bardzo dobry wyrównany pojedynek, lecz nieznacznie przegrał jednym sędziowskim głosem. Ostatecznie stanął do pojedynku o brązowy medal, gdzie nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi. Wygrywając jednogłośnie, zdobył brązowy medal w konkurencji kata.

Maciej Grabski okazał się w tym dniu bezkonkurencyjny. Zarówno w półfinale jak i w finale pokonał bezapelacyjnie swoich przeciwników i został Mistrzem Polski w konkurencji KATA.

W kobudo obaj nasi zawodnicy doszli do półfinałów, gdzie przegrali swoje pojedynki i spotkali się w walce o brązowy medal. Lepszym okazał się Sebastian Uzar zdobywając tym samym drugi brązowy medal Mistrzostw Polski. Zarówno Maciek jak i Sebastian stając na podium Mistrzostw Polski w Kata wywalczyli sobie tym samym prawo startu w tej konkurencji na Pucharze Europy Oyama Karate, który odbędzie się w maju w Polsce( za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku w kumie – walki zostali również powołani do reprezentacji Polski w tej konkurencji). Gratulujemy zawodnikom odniesionych sukcesów oraz wytrwałości i determinacji w trakcie długich przygotowań do zawodów. OSU!!!.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski do Koła był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Tarnobrzega.

foto&info: Grzegorz Uzar

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x