Wybrano „Sandomierzanina Roku” i „Nadzieję Sandomierza”

Alicja Kaszyńska – realizatorka wielu wystaw oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych, która swoją działalnością promuje Sandomierz w ogólnopolskim środowisku artystycznym została uhonorowana tytułem „Sandomierzanina Roku” w XV edycji plebiscytu. Tytuł „Nadziei Sandomierza” przyznano Karolinie Strzeleckiej, działającej w Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Organizatorem plebiscytu jest Klub Miłośników Sandomierza. Jego głównym założeniem jest wyłonienie ciekawych osobowości Sandomierza. – Tytułem Sandomierzanina Roku honorujemy osoby, które pracują bezinteresownie na rzecz naszego miasta, sprawiają, że w Sandomierzu żyje się lepiej, promują go w kraju i poza granicami. Pomagają także tym, którzy potrzebują wsparcia – mówił Marek Rożek, prezes Klubu Miłośników Sandomierza im. Mariana Polońskiego.

W tym roku nominację do prestiżowego tytułu „Sandomierzanina Roku 2014” otrzymali: Andrzej Chrząstowski – autor publikacji o dziejach Sandomierza, kolekcjoner sandomierskich pamiątek, historyk – amator badający sandomierskie materiały archiwalne, Alicja Kaszyńska – organizatorka i fundatorka Domu Pracy Twórczej w Sandomierzu, Andrzej Bolewski – radny z 35-letnim stażem pełniący różnorakie funkcje w Radzie Miasta Sandomierza, założyciel i wieloletni Prezes SBM w Sandomierzu, jeden z najaktywniejszych obrońców kierujących w 2010 r. akcją przeciwpowodziową, chroniącą wały przy hucie szkła i osiedlu mieszkaniowym, Andrzej Sarwa – sandomierski pisarz, poeta, tłumacz i dziennikarz, Janusz Suszyna – zaangażowany realizator projektu nawiązującego do historii Sandomierza, związanego z powrotem do hodowli winorośli i odtwarzaniem tradycji winiarskich w okolicach Sandomierza.

UZDOLNIONA MŁODZIEŻ

Podczas uroczystej gali rozstrzygnięta została również młodzieżowa edycja plebiscytu, skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowana corocznie z myślą o najbardziej uzdolnionej młodzieży, laureatach konkursów i olimpiad, ambitnych społecznikach, a także dobrze zapowiadających się sportowcach.

Obok laureatki plebiscytu e gronie nominowanych uczniów sandomierskich szkół znaleźli się również: Katarzyna Góras z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, Jakub Sioda z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Patrycja Klocek z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Gabriela Teter z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Radosław Wręczycki z II Liceum Ogólnokształcącego.

NAGRODA FAIR PLAY DLA JACKA ŁABUDZKIEGO

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Zamku Kazimierzowskim, Sandomierzanin Roku 2013 – Jacek Łabudzki ultramaratończyk, wielokrotny mistrz Polski i Świata w biegach, popularyzator sandomierskiego sportu, otrzymał z rąk posła Zbigniewa Pacelta Nagrodę Fair Play, przyznaną przez Polski Komitet Olimpijski. Wyróżniono go w ten sposób za pomoc, jakiej udzielił amerykańskiemu zawodnikowi na trasie biegu w Tajlandii.

Uroczysty XV finał plebiscytu Sandomierzanin Roku 2014 i Nadzieja Sandomierza 2014 uświetniły występy: Sandomierskiej Orkiestry Dętej oraz Sandomierskiego Studia Piosenki.

źródło: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sandomierz
6 lat temu

5tka Sandomierz Sia la la la la !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x