Jezioro Tarnobrzeg rozstrzelane przez Wilki Morskie ze Szczecina

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Szczecinie z Wilkami Morskimi 73:92 (20:24, 15:21, 19:21, 19:26) w meczu 23. kolejki Tauron Basket Ligi.

Na początku spotkania nie do zatrzymania był Uros Nikolić – to właśnie m.in. dzięki jego sześciu punktom gospodarze prowadzili 8:2. Później przewaga King Wilków Morskich wzrosła nawet do 10 punktów po akcji 2+1 Pawła Kikowskiego. W kolejnych akcjach nieźle radził sobie Jakub Patoka, który zbliżył Jezioro na jeden punkt. Tarnobrzeżanie nie byli jednak w stanie doprowadzić do remisu.

W drugiej kwarcie po trafieniu Daniela Walla ponownie zmniejszyli straty do punktu, ale wtedy siedem punktów z rzędu zdobył zespół trenera Mihailo Uvalina. Po pierwszej połowie szczecinianie prowadzili 45:35.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale Jezioro nie odrabiało strat. Po jednej z trójek Marcina Fliegera przewaga gospodarzy wzrosła do 18 punktów. W ostatniej części spotkania zespół z Tarnobrzega nadal nie potrafił nawiązać walki z rywalami, wysoko przegrywając całe spotkanie.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Rodney Green, który zdobył 22 punkty. Paweł Kikowski dołożył do tego 20 punktów i siedem asyst. W ekipie gości wyróżniał się Josh Miller z 15 punktami i trzema asystami.

W ramach 24. kolejki TBL zajmujący przedostatnią lokatę w tabeli Jeziorowcy podejmą na własnym parkiecie plasujący się aktualnie na dziewiątej lokacie Trefl Sopot. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 22. marca, początek godz. 18.

King Wilki Morskie Szczecin – Jezioro Tarnobrzeg 92:73 (24:20, 21:15, 21:19, 26:19)

King Wilki Morskie: Green 22 (4×3), Kikowski 20 (3×3), Nikolić 15, Kowalenko 11 (1×3), Flieger 10 (2×3), Marinković 10, Wright 2, Pytyś 2, Bojko 0, Koziorowicz 0

Jezioro: Miller 15 (2×3), Patoka 13 (1×3), Williams 12 (2×3), Wall 10, Bell 9 (1×3), Wysocki 8, Wojdyr 6, Wolski 0, Morawiec 0, Pandura 0