W piątek 20. marca zaćmienie słońca. Obserwacja zjawiska na placu Bartosza Głowackiego

Firma AstroClassic zaprasza na wspólne obserwacje zaćmienia Słońca w Tarnobrzegu.  Księżyc przejdzie pomiędzy Słońcem a Ziemią rzucając cień na naszą planetę i zasłoni 70-80% tarczy Słońca. Całkowite zaćmienie Słońca, które nastąpi w piątek 20 marca będzie widoczne nad północą częścią Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Norweskim i Morzu Arktycznym.

Wszystkich miłośników niecodziennych zjawisk na niebie AstroClassic zaprasza na wspólne obserwacje. Obserwacje odbędą się na Placu Bartosza Głowackiego. Będziemy tam 20 marca (piątek) od godziny 9.00.

Początek zaćmienia rozpocznie się o godzinie 9:45, maksymalne zakrycie nastąpi o godzinie 10:55. O godzinie 12:06 Księżyc zupełnie odsłoni tarczę słoneczną. W szczytowym momencie Księżyc przysłoni prawie 70% tarczy Słońca. Obserwacje będą prowadzone za pomocą profesjonalnych teleskopów słonecznych oraz teleskopów tradycyjnych przystosowanych do obserwacji Słońca.

Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zacmiony
6 lat temu

To chyba nie oglądacie prognozy pogody.

Przyćmił "gwiazdę" sportu, przyćmi słońce :)
6 lat temu

100 LAT 100 LAT

NIECHAJ ŻYJE NAM

NIECH ŻYJE NAM !

NIECH ŻYJE NAM !

W ZDROWIU, SZCZĘŚCIU, POMYŚLNOŚCI

NIECHAJ ŻYJE NAM !

klient sklepu
6 lat temu

Hm… dziwne. Byłem dzień wcześniej w tym sklepie i nikt mi ze sprzedawców o tym nie powiedział, nie widziałem żadnej informacji.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x