Wielkanocna palma Lasowiaka Karola Skury w katedrze polowej Wojska Polskiego (fotoreportaż)

Szer. Karol Skura, żołnierz z Batalionu Reprezentacyjnego WP przygotował na niedzielną mszę w katedrze polowej Wojska Polskiego okazałą palmę wielkanocną. Karol jest mieszkańcem Baranowa Sandomierskiego i krzewicielem kultury i tradycji lasowiackiej.

– Należę też do zespołu ludowego, który promuje region północnego Podkarpacia. Pierwszą palmę zrobiłem dwa lata temu, ponad siedmiometrową. Ta ma tylko 4 metry. Samo wykonanie kwiatków trwało około 100 godzin, pomagała mi w tym mama. Moim dziełem jest natomiast cała konstrukcja i dekoracja bukszpanem, trawami oraz trzcinami. Pomyślałem, że przyjadę do katedry i pozarażam ludzi tą pasją, żeby w następnych latach było nas więcej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przyjadą też ludzie z Baranowa Sandomierskiego, dołączą się parafianie z katedry i będziemy mogli obchodzić Niedzielę Palmową jeszcze bardziej uroczyście – powiedział szer. Skura.

Po Komunii bp Guzdek podziękował wszystkim uczestnikom liturgii a szczególnie żołnierzowi Batalionu Reprezentacyjnego za obecność i trud przygotowania okazałej palmy. Jemu oraz towarzyszącemu mu koledze wręczył album o katedrze polowej z dedykacją.

Podobnie jak podczas wcześniejszej Eucharystii Mękę Pańską według św. Marka odśpiewali artyści z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP. Po zakończeniu Mszy św. wielu wiernych gromadziło się przed wejściem do katedry i robiło sobie zdjęcie przy palmie szer. Skury.

źródło: http://www.ordynariat.wp.mil.pl
foto: st. chor. szt. Konrad Kaczmarz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x