Tarnobrzeskie tenisistki w finale Pucharu ETTU (fotoreportaż)

Tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonały 3:1 rosyjski TMK Tagmet w rewanżowym pojedynku półfinałowym Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Rezultat ten oznacza, że podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wystąpią w wielkim finale tych prestiżowych, międzynarodowych rozgrywek.

Mistrzynie Polski wygrały pierwszą potyczkę nad Morzem Azowskim w stosunku 3:0, dlatego rewanż przy własnym stole był formalnością. Tarnobrzeżanki, aby zapewnić sobie prawo gry w finale, musiały w środowy wieczór wygrać zaledwie dwa sety. Kropkę nad „i” postawiła już w pierwszym spotkaniu Li Qian, szybko rozprawiając się z Anną Błażko.

Mimo iż kwestia awansu była już rozstrzygnięta obie drużyny ambitnie dążyły do zwycięstwa w całym spotkaniu, stąd licznie zgromadzona publiczność była świadkiem ciekawych pojedynków. Do drugiej partii nieco bojaźliwie podeszła Natalia Partyka, która wyraźnie przegrała pierwszą odsłonę z Walentyną Sabitową. W kolejnej zaczęła grać odważniej, ale w końcówce to Rosjanka zaryzykowała, co dało jej zwycięstwo. Trzeci i czwarty set to bardzo poprawna taktycznie gra Natalii i jednoznaczne wygrane. Także w decydującej odsłonie tarnobrzeżanka miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale prowadzenie 8:4 okazało się niewystarczające, i to rywalka wygrała tie – breka, doprowadzają w półfinale do remisu 1:1.

Duże brawa należą się Han Ying, która pomimo osłabienia spowodowanego chorobą wygrała z Olgą Baranową 3:0. Spotkanie obfitowało w wiele efektownych zagrań a Han pokazała charakter wojownika zapewniając Mistrzyniom Polski drugi punkt.

Ostatni punkt przypadł w udziale Li Qian, która brylowała tego wieczora również w swoim drugim pojedynku. Piękne ataki, mądra obrona i z lekkością rozgrywane akcje sprawiły, że bezsilna Sabitowa wygrała w całym meczu zaledwie siedem akcji.

W finale tarnobrzeżanki spotkają się z francuską ekipą TT Metz. Ponieważ zespół trenera Nęcka jest najwyżej rozstawiony, pierwsze spotkanie rozegrane zostanie we Francji, rewanż zaś w Tarnobrzegu.

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg – TMK Tagmet 3:1

Li Qian – Anna Błażko 3:0 (11:6, 11:3, 11:3)
Natalia Partyka – Walentyna Sabitowa 2:3 (8:11, 10:12, 11:5, 11:8, 9:11)
Han Ying – Olga Baranowa 3:0 (11:7, 11:8, 12:10)
Li Qian – Walentyna Sabitowa 3:0 (11:2, 11:5, 11:2)

źródło: KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg