Tarnobrzeg: Popłynęli dla papieża w I Memoriale Pływackim (fotoreportaż oraz video HD)

Ponad setka osób wzięła udział w I Memoriale Pływackim im. św. Jana Pawła II. Uczestnicy mieli do pokonania 9665 długości tarnobrzeskiego basenu, symbolizujące czas trwania pontyfikatu polskiego papieża. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aqua – Swim Tarnobrzeg oraz Moje Miasto Tarnobrzeg.

Memoriał poprzedził występ artystyczny FRAMU, po którym minutą ciszy uczczono pamięć papieża. Zanim pływacy wskoczyli do wody ukochaną pieśń Jana Pawła II „Barkę” wykonała Natalia Ciecierska.

W memoriale wystartować mógł każdy. Czas, styl, czy pokonana odległość nie miały znaczenia, liczył się sam udział w przedsięwzięciu. Mimo późnej pory, wśród uczestników pojawili się również najmłodsi adepci pływania, którzy swoje długości pokonywali w brodziku. „Pływanie dla papieża” rozpoczęło się około godziny 21.50 a pokonanie 9665 długości basenu zajęło uczestnikom zaledwie 2 godziny i 35 minut – znacznie krócej, niż zakładano.

Mimo iż memoriał dopiero co się zakończył, organizatorzy już myślą o kolejnej edycji, bo jak mówią zależy im na tym, by pamięć o papieżu-Polaku wciąż trwała. Trudno o lepszy hołd dla papieża, który wspominany jest jako najbardziej wysportowany w historii papiestwa. Uwielbiał jazdę na nartach, górskie wycieczki i pływanie, z tego powodu w pierwszym roku pontyfikatu na jego prośbę wybudowano w letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo basen, z którego Jan Paweł II korzystał aż do 2002 roku.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content