27.04 – 03.05 (poniedziałek-niedziela) 12. edycja Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych, w Sandomierzu

Już po raz 12. rozpocznie się w Sandomierzu kolejna odsłona święta kina „Festiwal Filmów i Spotkań NieZwykłych”. Od 27 kwietnia do 3 maja br. miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych, które cieszą się od wielu lat nieustającą popularnością. Podczas tegorocznego święta kina można będzie spodziewać się niezwykłych gości, bogatego i różnorodnego repertuaru oraz szczególnej atmosfery, którą tworzy ambitne kino.

Każda edycja festiwalu poświęcona jest jednemu twórcy, który zdaniem organizatorów zasługuje na miano „Reżysera Niezwykłego”. W tym roku tytuł otrzyma Krzysztof Zanussi – jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser w swoich filmach porusza problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów.

Podczas Festiwalu nie zabraknie najważniejszych dzieł kinowych wyróżnionego reżysera, a wśród nich: „Struktura kryształu”, „Iluminacja”, „Constans”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” czy „Obce ciało”.

Jak co roku część filmową Festiwalu uatrakcyjnią również wystawy, spotkania ze znanymi aktorami oraz występy muzyczne.

PROGRAM TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU DOSTĘPNY JEST TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x