Najwyższą porażką w sezonie Jeziorowcy żegnają się z kibicami (fotoreportaż oraz video HD)

Nie udało się pożegnanie tarnobrzeskich Jeziorowców z kibicami. W ostatnim meczu w tym sezonie we własnej hali, podopieczni trenera Pyszniaka przegrali z Polskim Cukrem Toruń aż 81:123 (31:36, 15:33, 16:17, 19:37).  Dla Jeziora była to najwyższa przegrana w sezonie goście zaś tym wynikiem ustanowili swój strzelecki rekord. To również wynik numer dwa w Tauron Basket Lidze, więcej bo 126 punktów rzucił tylko Turów Zgorzelec w meczu z Polpharmą Starogard Gdański.

Mecz trochę bardziej efektywnie rozpoczęli gospodarze, którzy po trójce Jakuba Patoki wygrywali nawet 18:13. Jeszcze w tej samej części meczu inicjatywę przejął jednak Polski Cukier. Świetnie radził sobie LaMarshall Corbett, a dzięki rzutowi z dystansu Jarosława Zyskowskiego torunianie wygrywali 29:26. Po pierwszej kwarcie przewaga torunian wynosiła sześć punktów. W drugiej części meczu zespół trenera Miliji Bogicevicia zagrał o wiele skuteczniej. W pewnym momencie zaliczył serię 16:0 i dzięki akcji Williama Franklina było już 52:35 dla gości. Po pierwszej połowie torunianie wygrywali 69:46 przy 77 proc. skuteczności rzutów z gry.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale to oznaczało tylko tyle, że Jezioro nie odrabiało strat. Bardzo starał się Kevin Wysocki, ale to było za mało na rozpędzony zespół z Torunia. W ostatniej części meczu Polski Cukier znowu był świetny w ofensywie i odskakiwał tarnobrzeżanom. Ostatecznie w całym meczu goście rzucili 15 trójek, zanotowali 27 asyst i wygrali 123:81.

Najlepszym strzelcem Polskiego Cukru był LaMarshall Corbett z 21 punktami. 19 dołożył do tego Sean Denison. W ekipie Jeziora wyróżniał się Kevin Wysocki z 24 punktami, sześcioma zbiórkami i siedmioma asystami.

W ostatnim meczu w tym sezonie Jezioro zmierzy się w Radomiu z miejscową Rosą.

Jezioro Tarnobrzeg – Polski Cukier Toruń 81:123 (31:36, 15:33, 16:17, 19:37)
JEZIORO: Wysocki 24 (2×3), Patoka 18 (2×3), Williams 11 (3×3), Wall 9, Miller 8 (2×3), Morawiec 5 (1×3), Wojdyr 4, Młynarski 2, Pandura 0
POLSKI CUKIER: Corbett 21 (3×3), Denison 19, Comagić 17 (3×3), Zyskowski 14 (4×3), Perka 13 (1×3), Sulima 10, Nowakowski 10 (1×3), Jankowski 9 (1×3), Franklin 7 (1×3), Radwański 3 (1×3), Lisewski 0