Zwycięstwo Stali Nowa Dęba nad Pogonią Leżajsk (fotoreportaż oraz video HD)

Stal Nowa Dęba wygrała z Pogonią Leżajsk 3:1 w meczu 20 kolejki IV ligi podkarpackiej. W sobotnie popołudnie zespoły walczyły nie tylko ze sobą ale również z kapryśną aurą, która mocno dawała się we znaki, fundując na przemian rzęsisty deszcz i opady gradu.

Ciężkie warunki atmosferyczne znacznie mniej przeszkadzały Stali, która od pierwszych minut meczu rozpoczęła szarżę na bramkę rywali. Taka taktyka okazała się tego dnia bardzo skuteczna, bo już po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 3:0. Na prowadzenie Stal wyszła już w 10 minucie meczu, kiedy to bramkę samobójczą strzelił obrońca Pogoni Jacek Maciorowski. W 22 minucie po jednej z akcji nowodębian sędzia dyktuje karnego. Do wykonania „jedenastki” podchodzi Wojciech Dudek, który bez większych problemów pokonuje bramkarza gości. Tuż przed przerwą, w 44 minucie arbiter spotkania kolejny raz wskazuje na popularne wapno. I tym razem pewnym egzekutorem „jedenastki” okazuje się Wojciech Dudek, podwyższając prowadzenie Stali na 3:0.

W drugiej połowie piłkarze nieco zwolnili tempo, przez co gra się wyrównała. Piłkarze Stali szanowali piłkę, niedopuszczając rywali do czystych pozycji strzeleckich. Pogoń jednak ambitnie dążyła do zdobycia przynajmniej honorowego trafienia. Sztuka ta udała im się dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Krystian Lebioda, pokonując golkipera Stali.

W ramach 21. kolejki IV ligi podkarpackiej zajmującą 10. lokatę Stal czeka mecz w Nowotańcu, z plasującym się na siódmym miejscu Cosmosem.

KLASA OKRĘGOWA

Bez zwycięstwa na wiosnę pozostają piłkarze OKS Mokrzyszów, którzy w minionej kolejce przegrali z liderem rozgrywek – Unią Nowa Sarzyna 0:1. Trzecią z rzędu porażkę poniósł Wisan Skopanie, przegrywając z Olimpią z Pysznicy 1:2. W ramach 20. kolejki klasy okręgowej przedostatni w rozgrywkach Mokrzyszów podejmie na własnym boisku plasującego się na piątym miejscu Słowianina Grębów, dwunasty w rozgrywkach Wisan zmierzy się zaś z zajmującym ósme miejsce Sokołem Kamień.

KLASA „A”

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg rozbiły LZS Podowlinę wygrywając na boisku rywala aż 8:1. Trzy bramki dla tarnobrzeskiej drużyny strzelił Robert Chwastek, dwie Rafał Parobczyk, po jednej zaś Tomasz Persona, Filip Rajevac i Tomasz Przewoźnik. Drugą z rzędu porażkę zanotował zaś zespół z Wielowsi, który przegrał 2:4 z Sanem Kłyżów. W ramach 16. kolejki liderujące rozgrywkom rezerwy Siarki podejmą na własnym boisku dziewiąty w tabeli Radosan z Radomyśla nad Sanem, zajmującą ostatnią lokatę Wielowieś czeka mecz z Jadachach z plasującym się na siódmym miejscu LZ-em.

KLASA B

Koniczynka Ocice wygrała 2:0 z Łęgiem Kopcie w meczu 15. kolejki rozgrywek w klasie B. Trzy punkty do swojego konta dopisał również Junior Zakrzów który pewnie wygrał z Kolejarzem Knapy 3:0. Drugi z rzędu remis zanotowała Iskra Sobów, której mecz z KS Wolą Baranowską zakończył się wynikiem 1:1, zaś drugą z rzędu porażkę poniosła Wspólnota Serbinów, która przegrała z liderem z Żabna aż 0:4.

W następnej kolejce wicelider z Ocic zmierzy się z dwunastą w tabeli KS Wolą Baranowską, zajmującą trzecie miejsce Iskrę czeka mecz z dziesiątym w rozgrywkach LZS-em z Tarnowskiej Woli, plasujący się na siódmym miejscu Junior rozegra spotkanie z liderem rozgrywek z Żabna, dziewiątą po 15 kolejkach Wspólnotę czeka mecz z trzynastym Płomieniem z Chmielowa.