Prawdziwe sportowe emocje we własnym domu, czyli gdzie obejrzeć transmisje online?

Czasami pomimo emocjonujących meczów, które mają miejsce na polskich i zagranicznych stadionach, omijają nas ważne wydarzenia sportowe. Ograniczona ilość biletów, drogie przejazdy, dzień spędzony w pracy czy inne obowiązki. W takich przypadkach przydają się transmisje online, dzięki którym na bieżąco można oglądać ulubione rozgrywki sportowe. Istnieje wiele mniejszych i większych stron udostępniających użytkownikom nagrania, za opłatą lub w wersji darmowej.

Zasada działania jest podobna do telewizji online, wykorzystuje się streaming, czyli udostępniania transmisji na żywo poprzez własny kanał telewizyjny. Szeroki zakres wydarzeń sportowych, skróty oraz pełne rozgrywki. W zależności od konkretnego meczu, dostępne są one poprzez linki w wersji darmowej lub udostępnianie poprzez drobną opłatę sms.

Mecze można śledzić także na stronach operatorów sieci komórkowych oraz internetowych. Profesjonalne nagrania można oglądać po opłaceniu odpowiedniego abonamentu. To jednorazowy wydatek, który umożliwia uzyskanie dostępu do szerokiego wachlarza meczów, ulubionych rozgrywek, ligowych, zawodów i starć sportowych.

Osobom, które sprawnie porozumiewają się w języku angielskim mogą także przypaść do gustu programy typu peer2peer. Aby z nich skorzystać wystarczy zainstalować jeden ze znanych i popularnych programów do ściągania plików tą metodą oraz użyć odtwarzacza systemowego jak np: Windows Media Player. Po kliknięciu odpowiedniego linku na stronie, automatycznie jesteśmy przekierowywani do transmisji udostępnionej we własnym odtwarzaczu.

Niezależnie od wybranego sposobu, oglądanie meczy wiąże się z pewnymi minimalnymi wymaganiami sprzętowymi. Dlatego należy posiadać łącze o minimalnej szybkości 512kb/s. Jednak im szybsze tym streaming, czy program p2p będzie działał sprawniej. Dodatkowym obowiązkiem jest stałe aktualizowanie programów do odtwarzania video oraz muzyki. Ale bez obaw, w większości wypadków wystarczy zwykły komputer, smartfon, tablet czy coraz częściej telewizor z dostępem do sieci.

Innowacyjna technologia stwarza nowe perspektywy dla fanów sportu. Można wybrać ulubiony sposób oglądania meczów i cieszyć się z rozgrywek we własnym domu lub daleko od niego, w parku czy na działce wraz ze znajomymi czy bliską osobą. Wszędzie tam, gdzie dostępny jest wystarczająco silny sygnał sieci internet, obejrzysz ulubione mecze live. Już nigdy więcej przegapionych wydarzeń sportowych!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content