Tarnobrzeg: Pożar zabytkowego budynku w zespole zamkowym w Dzikowie (zdjęcia)

Dziś od godzin porannych jedenaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w nieużytkowanym budynku kuchni dworskiej należącym do kompleksu zabudowań dworskich zamku Tarnowskich w Dzikowie. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował nas obecny na miejscu funkcjonariusz policji, palił się strop piętrowego budynku, ogień został jednak szybko zlokalizowany i nie rozprzestrzenił się na zewnątrz. Akcja gaszenia rozpoczęła się około godz. 5 i trwała około 4 godzin.

–  W trakcie prowadzonych czynności w budynku przylegającym do tego w którym wybuchł pożar, odnaleziono śpiącego na materacu człowieka. Okazało się, że jest to bezdomny 48 letni mężczyzna, który twierdzi, że nad ranem przyszedł tam się przespać a noc spędził w innym miejscu. Ustalamy, czy faktycznie w budynku zbierali się ludzie bezdomni – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24. pl Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik tarnobrzeskiej policji.

– Według wstępnych ustaleń straży pożarnej i policji, prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia, nie ma tam instalacji elektrycznej, nie mogło więc dojść do zwarcia. Ostateczną opinię na temat przyczyny pożaru wydadzą biegli powołani do zbadania tej sprawy – dodaje.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
6 lat temu

Szkoda,ze nie gabinet prezesia 🙁

LOLEK
6 lat temu

Zdjęcie numer 9 extra.

Robson
6 lat temu
Reply to  LOLEK

Fotka ma klimat. Ciekawe czy przed pożarem również miała sufitowe oświetlenie. Poza tym niezły squocik 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content