08.05 (piątek) Filmowa noc w TDK

Nie lada gratka dla kinomanów. „Zakazane piosenki”, „Gdzie jest generał”, „Kanał” – tych filmów na dużym ekranie nie widziałeś. Masz niepowtarzalna okazję – już w piątek 8. maja z okazji Dnia Zwycięstwa nocny maraton filmowy w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Któż z nas nie oglądał legendarnych „Zakazanych piosenek” z wspaniałą rolą Danuty Szaflarskiej? To jeden z obrazów, które można oglądać tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Wzruszamy się za każdym razem.

Nocny maraton filmowy w kinie Wisła TDK rozpoczną o godz. 18  „Zakazane piosenki” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego z 1946 roku .

W repertuarze także coś lżejszego kalibru: rewelacyjna komedia Tadeusza Chmielewskiego „Gdzie jest generał?” z 1963 r. z Bolesławem Płotnickim, Elżbietą Czyżewską, czy Jerzym Turkiem z rolach głównych – projekcja rozpocznie się o godz.20.

Wieczór zakończy zaś absolutny klasyk, jeden z najważniejszych polskich filmów: „Kanał” Andrzeja Wajdy. Obraz powstał w 1956 roku, a na ekranie możemy oglądać całą plejadę gwiazd: Teresa Iżewska, Tadeusz Janczar, Emil Karewicz, Wieńczysław Gliński, Vladek Sheybal, Tadeusz Gwiazdowski, czy Stanisław Mikulski. – projekcja rozpocznie się o godz.22.

Można obejrzeć jeden film, dwa, albo zostać na cały maraton. Każdy seans kosztuje tylko 2 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x