16.05 (sobota) Koncert „Mon Amour… piosenki i opowieść o życiu Edith Piaf”

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają na koncert „Mon Amour… piosenki i opowieść o życiu Edith Piaf” w wykonaniu zespołu TRIODEON, który odbędzie się w sobotę, 16 maja 2015 r., o godz. 20.00 w Sali Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu (ul. Zamkowa 12).

Wzruszająca i porywająca muzyczna podróż poprzez marzenia aż do chwały, poprzez udrękę do wielkiej wzniosłej miłości, od Belleville po Nowy York….
Niezwykłe wspomnienie o kobiecie wielkiego ducha i wielkiego serca, której śpiew do dziś inspiruje, stanowiąc synonim francuskiej piosenki.
Historia opowiedziana po polsku z piosenkami w języku oryginalnym w znakomitym wykonaniu Ani Przybysz (śpiew), Jacka Przybysza (gitara) oraz Jarka Kutera (akordeon).
W trakcie recitalu można będzie usłyszeć takie przeboje jak: L’Accordeoniste, Rien de Rien, Padam Padam, Milord, La Vie en Rose, La Foule, Sous Le Ciel de Paris, Mon Dieu, No, Je Ne Regrette Rien, Hymn a L’amour.

Występ jest imprezą towarzyszącą Nocy Muzeów w Sandomierzu 2015.

Bilety:

– przedsprzedaż 10 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, Tel. 15 644 61 05),
– przed koncertem 15 zł.

***
JAROSŁAW KUTERA – akordeonista, pasjonat, muzyk z duszą. Organizator życia muzycznego, urodzony w Chełmie. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Łukasiewicza. Laureat nagród na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Artysta współpracuje stale m.in. z zespołem alTango! i z kierowanym przez Tadeusza Słobodzianka Teatrem na Woli oraz współtworzy zespół TRIODEON. Kieruje biurem Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego, uczestniczy także w organizacji przedsięwzięciach realizowanych przez Stowarzyszenie „De Musica” prof. Michała Bristigera.

ANNA PRZYBYSZ – szansonistka, pasjonatka przedwojennych stylów muzycznych. Odtwórczyni oryginalnych utworów Hanki Ordonówny, Edith Piaf w wyjątkowych spektaklach nostalgiczno-sentymentalnych „Na Pierwszy Znak…” i „Mon Amour” z zespłem TRIODEON. Na co dzień prowadzi zajęcia integracyjne w projektach Power Sing. Uczy wiary w swój potencjał mieszkańców placówek socjoterapeutycznych, firmach i korporacjach, szkołach. Nośnikiem mocy i terapeutycznej siły są tam utwory spirytuals &gospel. Anna prowadzi w Warszawie otwarty chór gospel Be Free Gospel Family. Chór już od czterech lat śpiewa i prezentuje, ku wielkiej atencji mieszkańców stolicy i nie tylko, utwory powstańcze i okupacyjne w projekcie „Wolne Śpiewanie”. Anna jest mamą Natalii i Pauliny Przybysz znanych z zespołu Sistars. Obecnie rodzina wraz z tatą Jackiem występuje także pod nazwą Przybysze w repertuarze ulubionym, czyli korzennym gospel i własnym.

JACEK PRZYBYSZ – gitarzysta, mąż Anny Przybysz, ojciec Natalii i Pauliny Przybysz. Współtwórca zespołu TRIODEON. Fascynat bluesowego, starego brzmienia różnych instrumentów. Inspirator i współtowarzysz na muzycznej drodze całej rodziny Przybyszów. Akompaniuje, wspiera technicznie w integracyjnych i chórowych wydarzeniach realizowanych przez Be Free Gospel Family, TRIODEON, Experts Team.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content