Tarnobrzeg: Zamiast świętować protestowały. Pielęgniarki i położne domagają się podwyżek obiecanych w porozumieniu płacowym (zdjęcia oraz video)

Pielęgniarki i położne ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu pikietowały dzisiaj pod dyrekcją lecznicy domagając się poprawy warunków pracy i podwyżek. Pikieta w Tarnobrzegu nie był wyjątkiem, dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek, w całym kraju odbyły się podobne protesty lub dwugodzinne strajki ostrzegawcze pielęgniarek i położnych.

Od dyrekcji domagano się przede wszystkim wywiązania z części porozumienia płacowego zawartego we wrześniu ubiegłego roku, gwarantującego wypłatę drugiej transzy podwyżek. Miesiąc temu dyrektor placówki Wiktor Stasiak wypowiedział porozumienie, tłumacząc się złą kondycją finansową szpitala, spowodowaną m.in. brakiem wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzisiejsza pikieta nie przyniosła żadnych pozytywnych rozwiązań, dlatego pielęgniarki i położne nie wykluczają wystąpienia na drogę sądową lub strajku.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ADHD
9 lat temu

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Sytuacja potwierdza jak mało są warte słowa polityka PiSu.

Malmsteen
9 lat temu

Jakby miał trochę honoru i godności toby się do dymisji podał. Rzutki i energiczny manager w nowoczesnym stylu, heheheh.

pacjent
9 lat temu

PODWYŻKI? za co? Powinno się zapytać pacjentów kto na podwyżką zasługuję, a które panie zwolnić.

KASANDRA
9 lat temu

Jak za co ? Za ciężką pracę. Tylko osoba która która nigdy nie była w szpitalu tak źle może oceniać pracę pielęgniarek. A te pisowiec Stasiak powinien podać się do dymisji natychmiast. Przed wyborami samorządowymi obiecywał tak jak i Kiełb wiele ,a teraz się wycofuje. To niewiarygodni ludzie którzy powinni jak najprędzej odejść bo są nieudacznikami.

były pacjent
9 lat temu

jedni i drudzy są nieźli tylko pielęgniarki mało zarabiają. Ile pielęgniarki doliczają miesięcznie do wypłaty z kopert od pacjentów? 1-2 wypłaty? Wpierw niech same będą kryształowo czyste bo k. nie są!

Pierwszy
9 lat temu

brzydkie te piguły! może powodem ich frustracji jest brak sexu

Janusz
9 lat temu

Pierwszy życzę Ci obyś trafił do szpitala i zabrakło tych brzydkich pielęgniarek

coś
9 lat temu

Wymagają od pielęgniarek wyższego wykształcenia, pielęgniarki uzupełniają wykształcenie na własny koszt. Wymagania rosną – trzeba dać pielęgniarkom podwyżki. Lekarze zarabiają krocie, a wyręczają się pielęgniarkami to jest typowy wyzysk człowieka przez człowieka.Bardzo przykre.

Lolek
9 lat temu

Trochę ekonomii o której plótł jak papuga dyrektor przez małe „d”. Koszty dyżurów lekarskich – prawie 1 mln złotych miesięcznie (!!) (dokładnie 913 920zł) + pensja. Łatwo policzyć
1 dzień powszedni = 105zł/godz. x 16 godz. dziennie x 16 oddziałów (8 godz. lekarz pracuje na etacie 16 dyżuruje)= 26 680zł dziennie
22 dni powszednie = 26680zł x 22 dni = 591 360zł
8 dni świątecznych i sobót = 105 zł/godz x 24godz. x 16 oddziałów x 8 dni = 322 560zł
RAZEM 322 560zł + 586 960zł = 913 920zł (!!)
Do tego należy dodać dyżur telefoniczny lekarza nr II również płatny – ile nie wiem.
Panie Stasiak – zerwij umowy na dyżury z lekarzami i zawrzyj nowe np. za 50zł/godzinę i już są pieniądze dla pielęgniarek i to niemałe.

Eeeh
9 lat temu

Zasadnicze pytanie: ile zarabia taka pielęgniarka?

jasiek
9 lat temu

Ja uważam , że w szpitalu w Tarnobrzegu nikomu się nie nalezy podwyzka z prostego wyliczenia , gdyż ich praca nie ma nic wspólnego z ratowaniem zdrowia i życia , a wiem to na własnym przykladzie przychodzac w tym szpitalu na swiat, byly niedopełnione standardy leczenia , ze mogłam być w chwili obecnej osoba niepełnosprawną intelektualnie i ruchowo, a dowiedziałam się tego wszystkiego na studiach medycznych , w zwiazku z tym cała ta sytuacja mnie irytuje i wręcz drażnią wypowiedzi poszkodowanych pracowników, a winni całej mojej sytuacji własnie byli lekarz i pielegniarka , nie mam zaufania do służby zdrowia w tarnobrzeskiej lecznicy, wiecej sympati i empatii do pacjenta, a inni was tak samo potraktują, proszę zrozumieć też niewinnych ludzi, a nie tylko domagać się własnych subwencji w postaci lepszego wynagrodzenia, jaka praca taka płaca, i można by bylo na ten temat duzo pisać i żalić się , ale wyszłam obronną ręka z całej tej sytuacji pozostały niewielkie niuanse zdrowotne , które teraz jak przychodzi się do lekarza to pokutuja i człowiek czuje w tym momencie dyskomfort psychiczny , ale to już nikogo nie obchodzi, bo się mówi ze ja mam serce do pracy i do ludzi , te słowa są… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content