Tarnobrzeskie tenisistki w finale drużynowych Mistrzostw Polski, GLKS Nadarzyn trzecią drużyną w kraju (fotoreportaż oraz video HD)

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonał GLKS Wanzl-Scania Nadarzyn 3:2 w drugim meczu półfinałowym MP i awansował do finału. Pierwszy mecz o 24. tytuł najlepszej drużyny w kraju podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka rozegrają już  w środę, w Sochaczewie, rewanżowe spotkanie odbędzie się w Tarnobrzegu, w sobotę 23. maja, początek godz.18.

Drugi mecz półfinału play-off pomiędzy KTS-em SPAR-Zamek a GLKS-em Wanzl Scania zaczął się identycznie jak przed pięcioma dniami w Nadarzynie. Klaudia Kusińska znowu zdobyła pierwszy punkt dla swojej drużyny, jednak przegrywając tym razem 0:2, przy sporej dozie szczęścia wydarła zwycięstwo innej tarnobrzeżance – Natalii Partyce.

Spokój w szeregach gospodarzy przywróciła szybko Li Qian, która błyskawicznie pokonała niezbyt wierzącą w końcowy sukces Antoninę Szymańską. Również Kinga Stefańska zbyt długo nie zagościła przy stole, ale na awans do finału tarnobrzeżanki musiały jeszcze długo poczekać.

Wszystko za sprawą Antoniny Szymańskiej, która w Tarnobrzegu zagrała o niebo lepiej niż w Nadarzynie – z wiarą, czujnie w obronie i dużo agresywniej w kontrataku. Partyka przegrała pierwszą odsłonę, a w drugiej Szymańska prowadziła już nawet 5:1, co wyraźnie rozluźniło i ją i, na szczęście, zawodniczkę KTS-u, która wygrała 12:10. Dobra passa trwała jeszcze w następnej odsłonie, ale kolejny set to niestety nieskuteczna i nerwowa gra tarnobrzeżanki. Decydująca piąta partia układała się po myśli tenisistki gospodarzy aż do stanu 10:7, niestety Natalia Partyka nie potrafiła jednak wykorzystać przewagi i tak mozolne układaną grę zniweczyła w ciągu pięciu następnych akcji przegrywając 10:12.

Zwycięski punkt zdobyła Li Qian, która chociaż niezbyt szczęśliwa z rozwoju sytuacji i konieczności dalszej rywalizacji, to w miarę spokojnie poradziła sobie z Klaudią Kusińską. – Specjalnie tak ustawiłem, aby przyoszczędzić Li Qian przed finałem z Sochaczewem, ale niestety musiała zagrać dwa spotkania. Cóż, tak bywa. Teraz najważniejsze to zregenerować się przed potyczką z Sochaczewem – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Po spotkaniu drużynie z Nadarzyna, pod nieobecność przedstawicieli PZTS, medale wręczył sekretarz KTS-u Bolesław Gawlik oraz Bogdan Kobyłecki.

KTS SPAR – ZAMEK Tarnobrzeg – GLKS Wanzl-Scania Nadarzyn 3:2

Natalia PARTYKA – Klaudia KUSIŃSKA 2:3 (11, 9, -8, -10, -7),
LI Qian – Antonina SZYMAŃSKA 3:0 (1, 3, 6),
Kinga STEFAŃSKA – Wiktoria ZIEMKIEWICZ 3:0 (3, 2, 8),
Natalia PARTYKA – Antonina SZYMAŃSKA 2:3 (-9, 10, 8, -6, -10),
LI Qian – Klaudia KUSIŃSKA 3:0 (5, 1o, 6)

źródło: KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg
foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x