Zawodnicy z Nowej Dęby awansowali do badmintonowej ekstraklasy (fotoreportaż)

Historyczny sukces odnotowali zawodnicy Stali Nowa Dęba, którzy po prawie dwudziestu latach przerwy, awansowali do badmintonowej ekstraklasy.

O miejsce w krajowej elicie podopieczni trenerów Adama Bunio i Mateusza Czachora walczyli w dwóch turniejach barażowych grupy południowo – wschodniej. W pierwszym, który rozegrany został w Zamościu zawodnicy Stali nieznacznie ulegli gospodarzom 3:4 i wysoko pokonali UKS Ostrówek 5:1. W rewanżowych zawodach na własnym parkiecie gospodarze okazali się mało gościnni i po świetnej grze, zajęli w turnieju pierwsze miejsce, pieczętując awans do elity polskich badmintonistów

Fenomenalny sezon najmłodszej drużyny ligowej w Polsce, nie jest przypadkowy, zawodnicy z powodzeniem startują bowiem w krajowych turniejach a ich kolekcja medali jest imponująca. Jak do tej pory badmintoniści Stali Nowa Dęba w zawodach rangi mistrzostw Polski wywalczyli w tym sezonie już siedem medali: 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe, a sezon jeszcze trwa.

MEDALE MISTRZOSTW POLSKI

Podczas ostatnich Indywidualnych Mistrzostw Polski młodzicy Stali Nowa Dęba wywalczyli aż cztery medale. W grze mieszanej młodzików drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski wywalczył mixt w składzie: Rafał Lejko / Natalia Róg. Miejscu trzecie i brązowy medal wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). Na miejscu piątym uplasował się mixt w składzie: Patryk Miernik (MKS Orlicz Suchedniów) / Dominika Luboch (Stal Nowa Dęba), a na miejscu dziewiątym mistrzostwa ukończył mixt: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba).

W grze podwójnej młodzików drugie miejsce srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski wywalczył debel chłopców: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Na miejscu dziewiątym uplasował się debel: Patryk Róg (Stal Nowa Dęba) / Krzysztof Płoch (UKS Start Widełka). W grze podwójnej młodziczek trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel dziewcząt: Natalia Róg (UKS Orbitek Straszęcin0 / Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin). Na miejscu piątym uplasował się debel dziewcząt: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba).

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x