Tarnobrzeg: O audycie i zarzutach na konferencji w magistracie

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poniedziałkowej konferencji, która odbyła się w tarnobrzeskim magistracie. W konferencji udział wzięli prezydent Grzegorz Kiełb oraz wiceprezydent Wojciech Brzezowski. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie wydarzenia były wyniki zakończonego w magistracie audytu, odpowiedź na zarzuty byłego prezydenta Norberta Mastalerza oraz byłego wiceprezydenta Łukasza Dybusa oraz zbliżające się Dni Tarnobrzega.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kowalski
5 lat temu

a w kampanii wyborczej Pan Prezydent obiecywał, że nie będzie zwalniał nauczycieli :((

miki
5 lat temu
Reply to  kowalski

Panie Prezydencie zapytuję dlaczego podczas prowadzonej kampanii wyborczej okłamał Pan bardzo liczne środowisko oświatowe składając nie mające nic wspólnego z prawdą obietnice wyborcze przypominające tzw. „kiełbasę wyborczą”. Czy wypada w tak żałosny sposób traktować mieszkańców Tarnobrzega i zarazem swoich wyborców.

A oto co Pan obiecywał w swojej strategii rozwoju miasta Tarnobrzega w dziedzinie oświaty:

1. Zdecentralizowanie zarządzania placówkami światowymi, przywrócenie
rzeczywistych uprawnień dyrektorom; umożliwienie rodzicom wpływania
na kształt oświaty i rozwój dzieci. Polityka oszczędzania na edukacji odejdzie
w przeszłość.
2. Tworzenie niezbyt licznych klas.
Czyżby już Pan zapomniał o swoich obietnicach teraz zostały rzodkiewki, krówki, ornaty i inne rzeczy? Czekam na odpowiedź i poważne traktowanie nas wyborców.

obywatel
5 lat temu
Reply to  miki

„1. Zdecentralizowanie zarządzania placówkami światowymi, przywrócenie
rzeczywistych uprawnień dyrektorom; umożliwienie rodzicom wpływania
na kształt oświaty i rozwój dzieci. Polityka oszczędzania na edukacji odejdzie
w przeszłość.
2. Tworzenie niezbyt licznych klas.”.
Co do punktu 1, to właśnie to realizuje bon oświatowy – włącz myślenie. Teraz dyrektor musi się postarać, aby uczniowie chcieli przyjść do szkoły. Nie będzie pikników, ani zbędnych imprez z gościem „honorowym” w postaci Mastalettiego. Dyrektorzy będą też zmuszeni słuchać rodziców, a nie patrzeć na nich z góry.

Amelka
5 lat temu

Panie prezydencie, nie mówi się „czysta” tylko „trzysta” 🙂

Robin
5 lat temu

Ale jaja. Obecny prezydent nie ma ważniejszych problemów od tego co Mastalerz miał w menu i komu kwiatki kupował. Znaczy się obecny będzie przyjmował gosci o suchym pysku.

kryspin
5 lat temu

niektóre wieprzki nie mają za gorsz wstydu i przyzwoitości.

Oddaj pieniądze za nagrody
5 lat temu

Norbert kup mi kwiaty jutro mam imieniny .

Oddaj pieniądze za nagrody
5 lat temu

Norbert kup mi kurtkę na dni tarnobrzega w niej pójdę .

mieszkaniec
5 lat temu

jeszcze Ci mało, jak jedną wziąłeś?

Tommy
5 lat temu

„Obecny prezydent nie ma ważniejszych problemów od tego co Mastalerz miał w menu i komu kwiatki kupował. Znaczy się obecny będzie przyjmował gosci o suchym pysku”.
A to wolno kupować sobie wyżerkę i kwiatki na imieniny za pieniądze podatników? Nie jest to defraudacja? Zwolenniku Norberta jak chcesz to mu funduj upominki żeby obłaskawiał sobie potencjalnych wyborców, ale ja nie mam najmniejszego zamiaru za to płacić. Gości o suchym pysku nikt w białym domku pewnie nie przyjmuje – z tego co wiem obecny prezydent też ogłosił na jkąś skromną kwotę przetarg na kawę, wodę i ciastka, ale kawa i ciastka to nie kotlety, majonezy i kiełbasy. Zwykły robol co zarabia 1500 zł może sobie zrobić kanapki do pracy to ex prezydent też mógł, zwłaszcza że zarabiał trochę więcej od robola.
P.S. Jak ktoś się chce nażreć to niech idzie do restauracji a nie do magistratu obżerać się za pieniądze podatników.

bywszy
5 lat temu

To lepiej wydać 30 tysięcy złotych jak to robił prezydent Jan Dziubiński na godziny obiad w jednej z tarnobrzeskich restauracji.

Tommy
5 lat temu
Reply to  bywszy

Dziubiński owszem, z tego co pamiętam wydał ucztę za 20 parę tysięcy w związku z wizytą w Tarnobrzegu Prezydenta RP (uzasadniano to rangą tego wydarzenia gdyż poprzednia wizyta głowy państwa w Tarnobrzegu miała miejsce jeszcze przed II wojną). Z pewnością nie była to też oszczędność środków publicznych, no ale Norbi,jak wynika z odczytanych przez prezydenta fragmentów protokołu, przeżarł 100 tysięcy z naszych pieniędzy! I to w jeden tylko rok! To jest skandal!!! I nie pomoże tu bagatelizowanie sprawy, że to jakaś tam tylko rzodkiewka czy pietruszka. TO NIE JEST ŻADNA JAKAŚ TAM PIETRUSZKA TYLKO PRZEŻARTE 100 TYSIĘCY Z PIENIĘDZY OBYWATELI! No a do tego jeszcze te breloczki na kilkadziesiąt tysięcy z pieniędzy na zwalczanie i zapobieganie alkoholizmowi – ile można by było za to dzieciaków skrzywdzonych przez ojców-pijaków na wakacje nad morze albo w góry wysłać! No ale nie pojechały bo przecież breloczki i koszulki były ważniejsze… A do tego jeszcze ponad 70 tysięcy z tego co płacimy w opłatach śmieciowych poszło znowu na gadżety. Jakby nas mało jeszcze wycyckali. I to żeby na coś konkretnego ale na gadżety?! Od razu widać co dla ex prezydenta było naprawdę ważne – pieprzone gadżety do rozdawania. Żałosne… P.S. Nie pomoże z ukrycia… Czytaj więcej »

mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  Tommy

Ale wyszczekana ta Agata, zapomniała komu w grudniu tyłek lizała

zbulwersowany mieszkaniec
5 lat temu

Ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe, że zwolniony likwidator Wąsik(za niezłożenie oświadczenia majątkowego), który chyba nawet nie przepracował 4 miesięcy – bierze odprawę w wysokości 3 miesięcznej pensji + jednomiesięczne odszkodowanie?????????????????? Miało za tej ekipy tak nie być!!!!!! Za co k. należało mu się odszkodowanie? za co odprawa? Kiełb pier….li za przeproszeniem o tym ile Mastalerz zapłacił za rzodkiewkę czy natkę pietruszki a jego kolega z kampanii wyborczej w 4 miechy zarobił w kopalni ponad 100.000zł To są te oszczędności ????????????? Podobno miało nie być kolesiostwa, podobno… Jak poprzednicy wypłacili sobie nagrody opozycja krzyczała aby oddali je na cele charytatywne. Może Wąsik odda? Ktoś krzyczy?

obywatel
5 lat temu

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jako pracownik państwowy w momencie zerwania umowy o pracę musi dostać odprawę. Proszę o korektę, jeśli się mylę.

zbulwersowany mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  obywatel

pokaż mi Pan obywatela, który pracując na umowę o pracę po 4 miesiącach pracy dostaje trzymiesięczną odprawę oraz odszkodowanie. Ba! podobno prezydent Kiełb zwolnił go z jego winy za brak złożenia oświadczenia majątkowego w terminie(Wąsik nie złożył go wcale) Czy to nie jest bulwersujące? Jak mam to odebrać? Opinii publicznej mówi co innego a swoim wypłaca publiczne pieniądze bez mrugnięcia okiem. Przecież dopiero zaczęła się kadencja a już takie kwiatki rozdaje prezydent Kiełb. Jestem pewien, że lepiej nie będzie, będą chapać ile wlezie bez opamiętania przez te 4 lata. Przykład mamy.

mieszkaniec
5 lat temu

Jąkasz się panie PGK, naucz się wypowiadać

Kludia
5 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Haha! Mamy Mastalerza. Na swoim twitterze też używa skrótu – PGK. 🙂

Mamy Cię Norbert : )
5 lat temu

😀 ha ha

Klaun
5 lat temu

O jak cieszę już niedługo Norbi może będzie karany 🙂 to i nową posadkę w Krośnie straci nie mówiąc już o Radzie Miasta.

olo
5 lat temu
Reply to  Klaun

A co to za posadka?

Kodex
5 lat temu

Żałosny jesteś Kiełb. Weź się do roboty, bo chyba nie byłeś się nawet przedstawić wojewodzie. Kawał lenia.

tbg
5 lat temu

Wstyd Mastalerz wstyd, oddaj te kurtki i kwiaty doniczkowe!!!!!

mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  tbg

pani agato, a w czym pani swoje piękne schaby prezentowała podczas dni tbg, czyżby nie pięknej kurteczce od prezia hahahaha

aaaa
5 lat temu

Prośba do dziennikarzy : sprawdźcie w każdej szkole, ilu zwolniono nauczycieli i ilu mających umowę na czas określonych, nie będzie miało ich przedłużonych.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x