Tarnobrzeg: Były prezydent Norbert Mastalerz o wynikach audytu (video)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszej konferencji prasowej zwołanej przez Norberta Mastalerza. Były prezydent odwoływał się do głównie do wyników audytu wewnętrznego w magistracie. Kontrola obejmowała okres od 1 stycznia do l grudnia ubiegłego roku.

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oli
5 lat temu

hrum hrum hrum chcą nam korytko odebrac hrum hrum nie możemy pozwolić na to my świnki nic złego nie zrobiliśmy po za tym ze lubimy dużo jeść pić i bawić się hrum hrum

Odejdz
5 lat temu

Norbert odejdz czlowieku, malo ci jeszcze ?

Anka
5 lat temu

Daj już sobie spokój.
I ten Dybus. Znalazł sie. Obrońca uciśnionych. Przecież ośmieszacie się ludzie , nie widzicie tego ? Żal na Was patrzeć.

TADEUSZ
5 lat temu

O JACIE,SPORO PRZYTYL TEN PAN.PAMIETAM JAKI BYL ZANIM ZOSTAL PREZYDENTEM TBG A TERAZ……

vertigo
5 lat temu

Panie Piotrze… w najciekawszym momencie kończy Pan transmisję… szkoda trochę.

Piotrek
5 lat temu
Reply to  vertigo

Transmisja trwała od początku do końca. Teraz w jej oknie trwa kolejna transmisja z sesji RM. Zapis tej będzie w całości za chwilę dostępny.

davey
5 lat temu

A Mastalerz swoje.Przez całą swoją kadencję było,to nie ja to poprzednik a teraz ma pretensje do Kiełba,że robi audyt i zarzuca niegospodarność.Jaki to on uczciwy i krystaliczny.Chodzący gruby ideał.Bo nawet tego,że okrutnie przytył nie widzi….

quatros
5 lat temu

Konfabulacja,mitomanizm i uwielbieniedla własnej osoby niemalże boga!
Jacie kręce za nic nie odpowiada przez 4-lata cud powiadam wam wszystko dla mieszkańców nie dla kolegów i swojaków bardzo skromnej osoby,nie chce nikogo oskarżać ale co drugie słowo to Dziubiński i kiełb i to ich wina Wydaje mi się że powinien odpowiedzieć na wszystkie zarzuty poparte prawdą a nie cyrkiem medialnym i co takiego zaszło iż przegrał wybory a nie obarczać innych bo tylko inni są winni a on jest czysty,facet rządził z tego wynika i nie był za nic odpowiedzialny i za nic nie ponosi winy eeeeeee ,eeee i jeszcze to wina dziennikarzy a potem znow kiełba i dziubińskiego -ja sam jestem czysty!!! hehehhe,ja na jego miejscu nie otwierał bym pyska bo jak nie mam co powiedzieć mądrego to głupie mi na jęzor nie wejdzie, tu na odwrót

kryspin
5 lat temu

niech pokażą jakieś badania i wskazanie wagi z roku 2009 i teraz niech staną przy mediach,zobaczymy jak fakty zweryfikują ich obżarstwo.

jakim trzeba być człowiekiem by zarabiając kilkanaście tysięcy naciągać kancelarię na karmienie ? jakim trzeba być człowiekiem by nie kupić wiązanki kwiatów znajomej czy butelki znajomemu tylko kupować to z funduszu miasta ?
czy to człowiek jeszcze?

tbg
5 lat temu

nie da się już na to patrzeć, żenada

Piotr
5 lat temu

Rozumiem, że teraz prezydent przynosi swoja kawę i swój cukier 😀 oczywiście dzieli się tym z osobami odwiedzającymi urząd :)i jego gabinet…..

przecież nie od dziś wiadomo…. normalne, że są i będą gadżety… w ramach promocji… na to liczą szkoły… przedszkola itp…. nie rozumiem tego tematu… czepianie się byle czego… każdy gdzieś szuka w firmie kasy na to…

bardziej mnie nurtuje kiedy zostanie naprawiona droga do Sandomierza…. niby miała się sama wyrównać a dalej telepie…

Tommy
5 lat temu
Reply to  Piotr

Z tego co wiem obecny prezydent nie przynosi do biura kawy i cukru z domu, słyszałem jednak że jest zawarta przez urząd miasta w trybie zamówień publicznych skromna umowa na kawę i herbatę na parę tysięcy złotych (na cały rok)i co ważne tylko z jednym kontrahentem a nie kilkoma jak to było za czasów monsignore Las Palmas. Parę tysięcy to jednak nie 100 tysięcy – nieprawdaż? I nie słyszałem już nic o żadnych piersiach z kurczaka, serach pleśniowych, szynkach i pasztetach. A co do gadżetów, to na to mieli przeznaczone w budżecie na 2014 rok 150 tysięcy złotych (uchwała budżetowa str. 14 – patrz w BIP zakładka majątek gminy – budżet), tylko że w roku wyborczym pewnie okazało się to za mało. Więc zabrali z profilaktyki uzależnień alkoholowych i śmieci ponad 100 tysięcy do czego absolutnie nie mieli prawa bo przepisy tego zabraniają. Razem na gadżety było więc ponad 250 tysięcy. Tak dla porównania: na budowę monitoringu wizyjnego miasta było w budżecie na 2014 rok 200 tysięcy, a na oświetlenie ulic(zakres inwestycyjny) – 150 tysięcy. 150 tysięcy na oświetlenie ulic, 100 na żarcie, a 250 na gadżety! To jest kuźwa gospodarność! Jeśli ktoś ciekawy niechaj wejdzie do biuletynu informacji publicznej… Czytaj więcej »

mieszkaniec
5 lat temu

jedzenie to drobnostka, przy tym, ze placimy prezydentowi 10 tys za siedzenie i nic nie robienie, nawet biedy nie ma siły na sesje rady miasta chodzić, to ja już wolałem sponsorowac jedzenie mastiemu, ale był wszedzie i potrafił się wypowiedzieć

obywatel
5 lat temu
Reply to  mieszkaniec

O czym Ty gadasz człowieku? A może „Masti” sam przemawia? : P
.
On nie potrafił się wypromować! To jest fakt. Popatrz jak nie wierzysz na to ile firm potencjalnych lub osób ogólnie interesuje się Tarnobrzegiem. W okolicy wszyscy się śmieją z Tarnobrzega, że miał tak nieudolnego Prezydenta i wszyscy uciekają, albo do sąsiednich gmin, albo gdzieś dalej. Gdzie Ty promocje widzisz? Gdzie się doturlał tam tylko wszystkich wkurzał…

Piotr
5 lat temu
Reply to  obywatel

Nie ma co się podniecać….Poczekamy zobaczymy co obecny zrobi 😉 ja czekam na te zmniejszenie podatków z obietnicy 😀 a wtedy będzie się porównywać obu….

HC_Tbg
5 lat temu

Niech patrzy władzy na ręce. Jeżeli dzięki temu będzie lepiej to czemu nie. Niech prezydent oszczędza teraz na wszystkim, również na pensjach i etatach bo to główne koszta UM. Chciałbym usłyszeć od obecnego prezydenta ile po roku będzie miał niższe koszta w całości etaty plus koszta.

lol
5 lat temu

ale gruby ten masti.nażarł się za wszystkie czasy

antek
5 lat temu

dobre
norbik jak zwykle pływa w tematach. Wszystko o niczym i bez konkretów. w sumie pierwszy strażak , pierwszy rybak to i pierwszy pływak może być.
W kwestii 2 faktur za 70 tysi nie wyjaśnił nic, pomylił w dodatku wydziały i zapomniał powiedzieć ze możliwość finansowania edukacji ekologicznej istnieje od lutego 2015 r. Ot taki drobny szczegół. Zarzut dotyczący zapłacenia faktury niezweryfikowanej pod względem celowości jest bardzo mocny. Nawet naczelnik mianowany przez niego nie chciał jej podpisać bo wiedział że ktoś kiedyś za to beknie.

gonzales
5 lat temu
Reply to  antek

Antek czyżby szef za mało płacił za pracę ? bo wklejasz te same posty na wszystkich możliwych forach – wysil się trochę za tę urzędniczą pensyjkę!

Kludia
5 lat temu

przeciez nie da się juz patrzeć na te gruba gębę. Po jajecznicy na boczku podobno tak geba rośnie. 🙂

gonzales
5 lat temu
Reply to  Kludia

Klaudio – to popatrz w lustereczko, i nie trolluj!

Kludia
5 lat temu

Panie Mastalerz – obecna władza zajmuje się audytami dlatego do tej pory aby posprzątać cały burdel zrobiony przez Wać Pana!

Piotr
5 lat temu
Reply to  Kludia

Oczywiście niech robi…. też niech coś już zacznie się dziać dla Tarnobrzega…. bo za 4 lata stwierdzenie ze sprzatalimy i nic nie zrobilismy nic nie pomoze 😉

KaT
5 lat temu

„(…)jak ja coś robię , to się do tego przyznaję.” – cytat z Norberta Mastalerza. Moje pytanie w takim razie brzmi: helikopter?

Piotr
5 lat temu
Reply to  KaT

Archiwum X 😀

bywszy
5 lat temu

Zastanawiam sie jak długo Prezydent Kiełb bedzie jeszcze zasłaniał się byłym Prezydentem Mastalerzem. Samemu nic nie robiąc.

Tommy
5 lat temu
Reply to  bywszy

Tego nie wiemy, ale wiemy za to, że były Prezydent Mastalerz przez całe 4 lata swojej kadencji, a nawet dłużej (bo ciągle jeszcze to czyni), zasłaniał się byłym Prezydentem Dziubińskim. Samemu nic nie robiąc.

Pap
5 lat temu

Kiełbowi zostało 3,5 rokami z takimi „rządami”. Zero. Zero.

mieszkaniec
5 lat temu

Obecny prezydent załatwia na razie te małe, drobne sprawy mieszkańców. Na te duże jest jak na razie za mały, brak mu doświadczenia. Nie bryluje na salonach jak jego poprzednik. Zanim fachowcy uporają się z ograniczeniem wydatków na oświatę minie trochę czasu. Chciałbym aby każdy kolejny rozliczał poprzednika tak jak dziś robi to Kiełb. Może zaczną uważniej przyglądać się każdej wydanej złotówce.

lol
5 lat temu

ciekawe czyja firma robiła te gadżety ?
pewnie związanego z norbikiem pewnego działacza ? jakie to proste 🙂

j23
5 lat temu

mastalerz ty nadymany narcyzie mamy cie już dość

gonzales
5 lat temu
Reply to  j23

Mów za siebie, jest przecież wolność i demokracja – chyba, że będziecie chcieli każdą opozycję do więzień wsadzać?

brrr
5 lat temu

O czym, że eeee niby eeee mówił eeee …. ???

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x