Tarnobrzeg: 422 rocznica nadania praw miejskich

– Uroczysta sesja rady miasta Tarnobrzega to wyjątkowe wydarzenie. Tylko jedna taka w całym roku, kiedy nie jesteśmy podzieleni poglądami, kiedy nie spieramy się, niczego nie udowadniamy. Dziś niech zapanuje zgoda, bo przecież wszyscy pracujemy na rzecz naszego miasta – ojczyzny, służymy mieszkańcom, którzy pokładają w nas, w naszej rozwadze, w naszych umiejętnościach wielką nadzieję. Nadzieję na lepszą przyszłość. To wielkie zadanie i wielka odpowiedzialność – mówił podczas uroczystej sesji Prezydent Grzegorz Kiełb.

Wszyscy zebrani w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury mogli wysłuchać okolicznościowego wykładu historyka, Witolda Zycha, który przypomniał historię powstania Tarnobrzega i nadania mu praw miejskich przez króla Zygmunta III Wazę.

MEDALE DLA ZASŁUŻONYCH

Uroczysta sesja Rady Miasta jest okazją do uhonorowania osób wyjątkowo zasłużonych dla miasta. Najwyższe miejskie odznaczenie, Pieczęć Cnoty Obywatelskich – Sigillum Civis Virtuti otrzymali były Prezydent Tarnobrzega – Stanisław Żwiruk oraz były wiceprezydent – Tadeusz Wojteczko.

Do grona „Zasłużonych Tarnobrzeżan” dołączyli: Bogusława Boyen – wieloletnia Sekretarz Miasta, Józefa Germańska – harcmistrzyni Związku Harcerstwa Polskiego, Zbigniew Halat – wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, Li Qian – zawodniczka KTS SPAR Tarnobrzeg, Piotr Markut – dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

OŚMIU WSPANIAŁYCH

Podczas sesji uroczyście wręczono także nagrody dla „Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzega, którymi w tym roku zostali: Piotr Pasławski, Agnieszka Dzierzkowska, Magdalena Sobieszczuk, Anna Grzywacz, Karol Kłosowski, Aleksandra Wdowik, Tomasz Obara, Dominika Ciba.

Na zakończenie uroczystości, krótki program artystyczny przygotowali uczniowie tarnobrzeskiej Szkoły Tańca Samba. Wcześniej wystąpiły także dziewczynki z chórku wokalnego Szkoły Podstawowej nr 10.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
999
5 lat temu

te tancerki w czerwonych sukienkach – Wow!

888
5 lat temu
Reply to  999

noooo 😉 fajne są 😉

bywszy
5 lat temu

Co się stało? Nie było ks. Biskupa i proboszczów.

Tommy
5 lat temu

A po co mieli tam być? To świecka uroczystość. Nie jesteśmy państwem wyznaniowym. Po co tam oni? Niech pilnują swoich świątyń i „owieczek”. No a jeśli już zapraszać na te uroczystości kapłanów to także przedstawicieli innych wyznań.

siarka
5 lat temu
Reply to  Tommy

GOSCIU. jesteśmy w Polsce i jesteśmy katolikami. jak ci nie pasuje Izrael albo Syria czeka. powodzenia i szerokiej drogi

Tommy
5 lat temu
Reply to  siarka

No właśnie. Tu jest Polska. Nie wszyscy są tu katolikami, a nawet nie jest to większość (co najwyżej tylko na papierze). To nie jest państwo wyznaniowe. Przeczytaj sobie łośku Konstytucję. Tam masz art. 25, który mówi: „władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych… stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz WZAJEMNEJ NIEZALEŻNOŚCI…”. Poniał? Czy mam ci to narysować? A jak ci nie pasuje państwo świeckie tylko chciałbyś mieszkać w wyznaniowym to wiesz – państwo islamskie czeka na Ciebie więc… szerokiej drogi:-P

heja
5 lat temu

jaki gość sfrustrowany? ten Tommy to nic mu nie pasuje…

jako tako
5 lat temu
Reply to  heja

może nie siadał dzisiaj?? 😉

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x