Tarnobrzeg: Pierwszy krok do powstania akademika PWSZ zrobiony

Studenci tarnobrzeskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. St. Tarnowskiego mają szansę zamieszkać w akademiku. Samorząd Tarnobrzega we współpracy z Sejmikiem Województwa Podkarpackiego zamienił jedną ze swoich działek na budynek byłego kolegium nauczycielskiego, który zostałby zaadaptowany na akademik.

25 maja br. Sejmik Województwa Podkarpackiego zdecydował o przekazaniu budynku byłego kolegium nauczycielskiego dla Gminy Tarnobrzeg. W zamian, Gmina przekaże tereny znajdujące się przy PCEN. Wartość budynku została oszacowana na kwotę ponad 1,8 mln zł, a wartość działki na zamianę, to 163 tys. zł. – Gmina ma dodatkowo dopłacić 100 tys. zł. Przy tak dużej różnicy wartości tej zamiany, zobowiązaliśmy się także wykonać projekt adaptacyjny budynku, który przekażemy Panu Rektorowi, aby mógł później prowadzić rozmowy w ministerstwie – wyjaśnia Prezydent.

Jak zapowiada rektor Paweł Maciaszczyk, budynek, który ma otrzymać PWSZ będzie budynkiem dydaktycznym, w którym nie tylko studenci będą mogli zamieszkać, ale także znajdą się tu pracownie. – W akademiku mogłoby zamieszkać sto osób. Być może ta liczba będzie mniejsza, ponieważ chcemy stworzyć tam pracownie zawodowe dostosowane do wszystkich kierunków kształcenia, gdzie studenci mogliby odbywać zajęcia dydaktyczne. Chcielibyśmy, aby powstało osiem takich pracowni – wyjaśnia Rektor.

– Pragnę serdecznie podziękować Panu Marszałkowi i Panu Prezydentowi za to, że szkolnictwo wyższe leży im na sercu i podejmują takie działania. Pragnę przypomnieć, że Pan Marszałek nie tylko 100 tys. zł przekazał nam na wyposażenie laboratorium informatycznego, ale także 200 tys. zł na wyposażenie pracowni umiejętności pielęgniarskich. Posiadanie przez naszą uczelnię akademika pozwoli także na nawiązanie współpracy zagranicznej z innymi krajami i uczelniami – dodaje rektor.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
5 lat temu

To co ten rektor opowiada to są istne bzdury, sam zarabia na wynajmie pomieszczeń innym firmom w budynkach które teraz zajmuje PWSZ a on opowiada że nie ma gdzie prowadzić zajęć i potrzebny mu inny budynek. Kuriozalne tłumaczenie Kiełba że musi jeszcze dołożyć 200 tys do adaptacji budynku który przekazuje za darmo uczelni której nie musi finansować jest obrażaniem inteligencji przeciętnego Tarnobrzeżanina. Lepiej zastanówcie się w tym urzedzie jak tworzyc miejsca pracy a nie akademiki dla Ukraińców i Białorusinów lub Arabów.

olo
5 lat temu
Reply to  Krzysiek

Fakt. Mocno nieciekawy typek.

lolek
5 lat temu

Internat budowlanki jest wykorzystany w 30% tzn. dwa piętra po kilkanaście pokoi jest puste – może tam by ci studenci mieszkali bo miasto i tak i tak musi ten internat utrzymywać. Może warto wykorzystać to co się już posiada, doinwestować, wyremontować zamiast pozyskiwać kolejne obiekty, których nie będzie miał kto utrzymywać. No i jeszcze taka istotna uwaga, że PWSZ nie jest szkołą prezydenta – to odrębna względem miasta firma wiec w jakim celu miasto ma partycypować w inwestycjach PWSZ ???

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x