Maciej Grabski z Oyama Karate Tarnobrzeg zdobył Puchar Europy w Kata!

Ogromy sukces odniósł młody zawodnik z tarnobrzeskiego klubu Oyama Karate. Podczas rozgrywanego w Wieliczce Pucharu Europy Maciej Grabski wywalczył pierwsze miejsce w Kata!

Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 500 osób, była OYAMA Polska Federacja Karate oraz Wielicki Klub Sportowy OYAMA z Sensei Jarosławem Hebdą 3 dan na czele. W PE wzięli udział zagraniczni goście z 16 krajów w tym z: Kanady, USA, Indii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Estonii, Francji, Węgier, Belgii, Holandii, Czech, Norwegii, Danii i Wielkiej Brytanii, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai, Kyokushin-Tezuka Group, Shinkyokushin, Kyokushin Matsushima, Kyokushin IFK i Kenshikai. Opiekunem naszych zawodników a zarazem sędzia zawodów był Sensei Grzegorz Uzar.

Oprócz Maćka, w konkurencji KATA OPEN na trzech polach prezentacji, wystartował również drugi zawodnik tarnobrzeskiego klubu – Sebastian Uzar. Młodzi karatecy z tarnobrzeskiego klubu wzięli udział w tych prestiżowych zawodach Pucharu Europy dzięki powołaniu do reprezentacji Polski w konkurencji Kata Open.

Maciek Grabski w drodze do finału pokonał kilku zawodników, miedzy innymi reprezentantów Rosji i Ukrainy. W finale natomiast okazał się bezkonkurencyjny dla swojego przeciwnika wygrywając 5 :0, decyzją sędziów.

Sebastian Uzar również zaliczył bardzo dobry występ, lecz ostatecznie odpadł w 1/8 rozgrywek – samo powołanie do kadry Polski i udział w tak prestiżowym turnieju był wielkim sukcesem. Odniesiony sukces obarczony był bardzo ciężka pracą na treningach, udziałem w seminariach wyjazdowych, co wiązało się z wieloma wyrzeczeniami ze strony zawodników.

W niedzielę rozegrano zawody w konkurencji Semi-knockdown, w której walczyli Juniorzy i Juniorki (14-16 lat) oraz Juniorzy Starsi (16-18 lat) obojga płci. Pojedynki odbywały się na czterech matach i były oceniane przez 5 osobowe zespoły sędziów. W tych zawodach wystartował również Maciek Grabski, lecz z powodu silnego przeziębienia nie był w pełni dysponowany i ostatecznie zakończył rywalizację w 1/8 . Natomiast Sebastian Uzar nie wystartował w tej konkurencji z powodu odniesionej w trakcie przygotowań kontuzji. Piękne medale specjalnie odlane z okazji PE i MP oraz imponujące puchary przygotowała Firma SUTEMI z Wadowic

Wyjazd tarnobrzeskich zawodników na Otwarty Puchar Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw Polski OYAMA PFK był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Tarnobrzeg. Dziękujemy również serdecznie władzom MOSIR w Tarnobrzegu za przychylność i możliwość przeprowadzenia cyklu treningów na obiektach MOSiR.

foto&info: Oyama Karate Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x