20-21.06 (sobota-niedziela) Militariada w Nowej Dębie z Dodą i Kate Ryan

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie co roku zamienia się w poligon muzyczno-militarny. „Militariada 2015”, która już siódmy raz odbędzie się w dniach 20-21 czerwca br. w Nowej Dębie. Gwiazdami tegorocznej edycji wydarzenia będą Kate Ryan i Doda.

REKONSTRUKCJA EPIZODU Z BITWY POD BUDZISZYNEM

Jak co roku, w sobotę i niedzielę od godz. 15:00, miłośnicy militariów będą mogli oglądać sprzęt wojskowy i pokazy w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych z wykorzystaniem pojazdów militarnych. Zaplanowane atrakcje wojskowe to: zmechanizowany dynamiczny pokaz działania plutonu rozpoznawczego w wykonaniu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, pokaz wyszkolenia plutonu szturmowego w wykonaniu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, pokazy walk w wykonaniu 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa – Bielska Białej.

W ramach niedzielnej rekonstrukcji historycznej o godz. 16:30 rozegrany zostanie epizod pojmania w niewolę sztabu 5. Dywizji Piechoty w trakcie Bitwy pod Budziszynem.

W SOBOTĘ DODA, W NIEDZIELĘ KATE RYAN

Oczywiście militaria to nie wszystko i w ramach koncertów zaprosiliśmy zespoły muzyczne, prezentujące różne gatunki muzyki. W sobotni wieczór na scenie wystąpią: RAPADUB SOUND SYSTEM, LUKA oraz LEŚNE LUDKI, a gwiazdą kończącą pierwszy dzień Militariady będzie DODA. Z kolei w niedzielę usłyszymy: EMEZIS, HOLA HOLA i UBUNTU.

Jako gwiazda niedzielnego wieczoru wystąpi KATE RYAN, której piosenka „Voyage voyage” obiegła chyba większość stacji radiowych na naszej planecie.

STOISKO ZBROJENIOWE

Wyjątkowe stoisko zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe „DEZAMET”. To firma która swoją działalność zapoczątkowała przed II wojną światową w ramach planu COP jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie. Następnie dała podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie „DEZAMET” swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych.

Na imprezie zapraszamy do odwiedzenia stoisk z militariami, cateringu z różnorodnym menu a także wesołego miasteczka. Na wszystkich chcących bezpłatnie zbadać wiek swojego serca będzie czekał personel namiotu „Ciśnienie na życie”. Swoich sił będzie można spróbować na strzelnicach. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, a żeby przekonać się o tym jak gorąca będzie atmosfera zapraszamy wszystkich na militarne święto Nowej Dęby 20 i 21 czerwca od godz. 15:00.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content