Wisła Sandomierz przegrywa baraż z Radomiakiem. Radomska drużyna wraca do II ligi (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz przegrała z Radomiakiem Radom 1:2 (0:1) w meczu barażowym o awans do II ligi. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i to Radomiak mógł się cieszyć z powrotu do II ligi.

Na prowadzenie goście z Radomia wyszli w 13 minucie meczu, po tym jak fantastycznym strzałem popisał się Szymon Stanisławski, nie dając żadnych szans Stanisławowi Wierzgaczowi skuteczną interwencję. Po przerwie, w 54 minucie Leândro wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły, podwyższając prowadzenie Radomiaka. Jedyną bramkę dla sandomierzan zdobył w 83 minucie Bartłomiej Gołasa, wykorzystując podyktowany przez sędziego rzut karny.

WISŁA SANDOMIERZ – RADOMIAK RADOM 1:2 (0:1)
0:1 – Stanisławski 13′
0:2 – Leândro 54′
1:2 – Gołasa 83′ (k)

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (60, 9. Jarosław Pacholarz), 4. Daniel Beszczyński, 3. Kamil Oślizło, 8. Bartłomiej Gołasa – 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (75, 15. Jakub Kwiecień), 7. Kamil Hul (80, 18. Bartosz Szepeta), 14. Daniel Chorab – 19. Kacper Rak (60, 17. Rafał Mikulec).
Radomiak: 12. Michał Kula – 8. Jakub Cieciura, 2. Aleksiej Dubina, 4. Maciej Świdzikowski, 23. Bartosz Sulkowski – 14. Michał Kiełtyka (84, 17. Włodzimierz Puton), 19. Mateusz Radecki, 18. Chinonso Agu, 9. Leândro (76, 15. Patryk Wolski), 21. Dariusz Brągiel (90, 10. Kacper Wnuk) – 24. Szymon Stanisławski.

żółta kartka: Motyl.
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW BARAŻOWYCH O II LIGĘ:

Gryf Wejherowo – Formacja Port 2000 Mostki 3:0 (walkower, Formacja nie przystąpiła do barażów) – awans Gryf Wejherowo
Olimpia Zambrów – Stal Rzeszów 1:1 – w pierwszym spotkaniu zwycięstwo Olimpii 3:2, awans drużyna z Zambrowa
Polonia Bytom – Warta Poznań 1:0 – w pierwszym spotkaniu wygrana Polonii 2:1, awans drużyna z Bytomia

źródło: 90 minut.pl, Wisła Sandomierz