24-26.07 (piątek-niedziela) IX Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach, w Tarnobrzegu

Zarząd klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg organizuje międzynarodowe zawody sportowe w tenisie stołowym dla zawodników/osób z różną niesprawnością ruchową, nad którymi objął patronat medialny TVP Sport oraz magazyn sportowy „Pełnosprawni”.

Turniej odbędzie się w dniach 24-26. lipca br., w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49. W zawodach rywalizować będą najlepsi zawodnicy krajowi oraz goście z reprezentanci Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, w sumie wystąpi ponad 50 zawodników i zawodniczek.

Zawody te to trzy turnieje, rozgrywane będą na 6 stołach SPONETA S7-13 i 2 stołach Andro z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Andro*** (plastikowe):

a) TOP 10 – zawodnicy niepełnosprawni ruchowo w tenisie stołowym grający na wózkach klasa startowa 3, 4, 5

b) TETRA TOP – zawodnicy niepełnosprawni ruchowo w tenisie stołowym grający na wózkach klasa startowa 1, 2 – (grający min. z przybandażowaną rakietką)

c) TOP KOBIET – zawodniczki niepełnosprawne ruchowo w tenisie stołowym grające na wózkach klasa startowa 1, 2, 3, 4, 5
Sędziowie główni zawodów to Henryk Oleksiuk i Janusz Malarz pomagać im będą sędziowie sędziujący przy stołach oraz 6 osobowa pomoc techniczna i wolontariusze.

Projekt współfinansowany ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki/Polski Związek Tenisa Stołowego, Urząd Miasta Tarnobrzeg oraz sponsorzy.

Sponsorzy:
Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu – Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, BRUK-BET Sp. z o.o. , Pilkington Polska Sp. z o.o., PW Karabela Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, ZSP nr 1 w Tarnobrzegu, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Patronat Medialny:
TVP Sport, magazyn sportowy „Pełnosprawni”, Radio Rzeszów, Radio Leliwa, iTV WISŁA, Tygodnik Nadwiślański, Telewizja Lokalna TVL, NadWisłą24.pl, MTV Tarnobrzeg, www.tarnobrzeg.info

PROGRAM ZAWODÓW

24 lipca – piątek
– przyjazd do godz. 18.00 zawodników do miejsc zakwaterowania

25 lipca – sobota

– godz. 10.00 – I część rozgrywek
– godz. 11.30 – oficjalne, uroczyste otwarcie turnieju – prezentacja zawodników
– godz. 12.00 – II część rozgrywek
– godz. 13.30 – przerwa
– godz. 14.30 – III część rozgrywek

26 lipca – niedziela

– godz. 10.00 – I część rozgrywek
– godz. 13.30 – przerwa
– godz. 14.30 – II część rozgrywek
– godz. 16.00 – 17.00 zakończenie i uroczyste udekorowanie zwycięzców

a) Zwycięzcy turniejów w klasie 1-2 (tetraplegia) i w klasie 3-5 mężczyzn (paraplegia, amputanci) oraz w klasie 1-5 kobiet i zawodnicy z miejsca 2, 3, 4, 5 otrzymają:

I miejsce – puchar, dyplom, nagroda rzeczowa
II miejsce – puchar, dyplom, nagroda rzeczowa
III miejsce – puchar, dyplom, nagroda rzeczowa
IV miejsce – dyplom, nagroda rzeczowa
V miejsce – dyplom, nagroda rzeczowa

b) Zwycięzcy turniejów w klasie 1-2 (tetraplegia) i w klasie 3-5 mężczyzn (paraplegia, amputanci) oraz w klasie 1-5 kobiet oraz zawodnicy z miejsca 2, 3, 4, 5 otrzymają nagrody – finansowe. (ilość miejsc nagrodzonych zależy od hojności sponsorów)

I miejsce – 500 zł
II miejsce – 300 zł
III miejsce – 200 zł
IV miejsce – 100 zł
V miejsce – 50 zł

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x