Tarnobrzeg: Zwolnienie z podatku od nieruchomości

W Tarnobrzegu weszła w życie uchwała w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną. Tym samym Tarnobrzeg jest jedną z 19 gmin w Polsce i jedyną w województwie  (zgodnie z danymi UOKiK), w której aktualnie obowiązują tego typu zwolnienia podatkowe.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości ma na celu wspieranie nowych inwestycji realizowanych zarówno przez przedsiębiorców już prowadzących działalność w Tarnobrzegu jak i tych, którzy dopiero szukają miejsca do podjęcia działalności.

Przedsiębiorcy inwestujący w Tarnobrzegu mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres 5 lat. Minimalny nakład inwestycyjny to 500 000 zł.

Wysokość zwolnienia to 70 % kosztów kwalifikowanych dla mikro i małych, 60 % dla średnich i 50 % dla dużych przedsiębiorców. Maksymalna kwota pomocy niepodlegająca notyfikacji komisji UE to 37,5 mln €.

Zgłoszenia zamiaru korzystania ze zwolnienia należy dokonać przed rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Zwolnieniu nie podlegają nieruchomości związane z działalnością handlową, instytucji finansowych, stacji paliw oraz w zakresie wynajmu powierzchni handlowej i mieszkaniowej.

Ponadto w Urzędzie Miasta Tarnobrzega funkcjonuje Centrum Obsługi Inwestora, które oferuje bezpłatne wsparcie dla inwestujących w Tarnobrzegu, w tym pomoc w znalezieniu nieruchomości odpowiadającej oczekiwaniom inwestora.

Szczegółowe informacje, akty prawne oraz wzory wniosków można znaleźć tutaj

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Podatnik
5 lat temu

To rewelacyjna wiadomość.Po to głosowałem na Kiełba.Tak trzymać.Lecz pieniądze na sport wg mnie to pieniądze wyrzucane w błoto.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x