Podwójnie złoty Maciej Nalepka

Dwa złote medale wywalczył Maciej Nalepka podczas międzynarodowego turnieju w Cluj – Napoka w Rumunii. Dzięki świetnym startom tenisista stołowy IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył kolejne punkty w światowym rankingu.

W rywalizacji grupowej w turnieju indywidualnym zawodnik IKS-u pokonał reprezentanta Czech, Chile i Tajpej. W grze ćwierćfinałowej miał wolny los, natomiast w półfinale pokonał Rumuna Petru Ifrosa 3:0. W finale trafił na Czecha Jri Zaka, z którym wygrał w fazie grupowej i po zaciętej walce zwyciężył 3:1.

W turnieju drużynowym Maciej Nalepka wraz z Rafałem Lisem startując w klasie 4-5 zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, awansowali do 1/8 finału i mieli wolny los. W półfinale pokonali drużynę Wielkiej Brytanii 3:0 a w finale drużynę mieszaną rumuńsko/czeską 3:1.

Następny start w zawodach to turniej międzynarodowy w lipcu w Tarnobrzegu. Kolejna walka o punkty do rankingu światowego i przepustkę do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio to we wrześniu Czechy Open 2015 w Ostrawie a w październiku Mistrzostwa Europy – European Regional Championships 2015 w Vejle w Danii.

foto&info: Rajmund Zięba/IKS Jezioro Tarnobrzeg