Sandomierz: Walne w Wiśle bez strategicznych decyzji. Co dalej z klubem? (fotoreportaż oraz video)

Żadnego rozwiązania dla klubu piłkarskiego Wisły Sandomierz nie przyniosło wtorkowe walne. Nadal nie wiadomo, jaka przyszłość czeka klub.

Głównym punktem walnego było podanie się do dymisji zarządu klubu oraz wybór nowych władz. W ewentualnym nowym szefostwie pokładano jak się okazuje złudne nadzieje, że katastrofalna sytuacja finansowa klubu ulegnie zmianie na lepsze. Takie sygnały od burmistrza miasta otrzymali bowiem członkowie komisji rewizyjnej, o czym mówił podczas zebrania przewodniczący komisji. Burmistrz był jednak nieobecny na walnym, zaś jego asystentka Katarzyna Zioło nie powiedziała nic nowego powtarzając, iż miasto nie jest w stanie pomóc klubowi w wymaganej przez zarząd kwocie i terminie, nic nie wspominając także,  aby decyzja ta miała ulec zmianie wraz z wyborem nowego zarządu. A chodzi o kwotę 250 tysięcy złotych oraz pieniądze z działalności gospodarczej na takich zasadach, jak do tej pory, co pozwoliło by na dalszą grę drużyny w III lidze.

Trwające ponad 3 godziny obrady nie wniosły nic nowego, choć prezes Anna Ziółek wraz z zarządem podalisię do dymisji, rezygnacja nie została przyjęta – 1 głos za, 10 przeciw i 14 wstrzymujących się. Burzliwa była za to dyskusja, na walnym obecni byli nie tylko członkowie klubu, ale również część radnych z przewodniczącym Robertem Pytką i spora grupa kibiców, a odpowiedź na pytanie „Co dalej z Wisłą” nie padła. Robert Pytka mówił m.in. o tym, że szukanie pieniędzy dla klubu jest równoznaczne z zabraniem ich z innej puli z budżetu miasta wynoszącym 90 mln złotych, przy zadłużeniu rzędu 40 mln złotych.

Przewodnicząca Komisji Nauki, Oświaty, Kultury i Sportu Agnieszka Frańczak-Szczepanek mówiła z kolei o różnych wariantach finansowania Wisły, z poszukiwaniem choćby sponsorów na konkretnego zawodnika. Propozycja ta dotyczy jednak ewentualnej przyszłości klubu i nijak ma się do sytuacji obecnej, kiedy na niecałe trzy tygodnie przez rozpoczęciem ligi klub nie ma żadnych pieniędzy, nie ma również trenera a jak powiedziała prezes Ziółek, w drużynie jest tylko trzech zawodników.

Ostatecznie walne przerwano i przełożono je na piątek 24. lipca. Wtedy to m.in. zostanie wybrana nowa Komisja Rewizyjna.

Czy piątkowe walne wniesie coś nowego? Wydaje się, że los sandomierskiej Wisły jest już przesądzony i nie zmieni tego ewentualny nowy zarząd.  Trudno wierzyć, że dzisiejsza sesja Rady Miasta przyniesie dla klubu jakieś pozytywne rozwiązania czy też nagle znajdzie się strategiczny sponsor, nie wspominając o tym, że budowa drużyny na trzy tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek w lidze, wydaje się mocno karkołomnym zadaniem.

Choć sympatycy i kibice z Wisły z pewnością woleli by taki scenariusz niż pogrążenie w piłkarskim niebycie klubu z 90-letnią tradycją, bo ewentualny powrót do III ligowych rozgrywek po reorganizacji zrzeszającej kluby z województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego, byłby niezwykle trudny.

Niestety, żadna z decyzyjnych osób nie przedstawiła w trakcie walnego jakiegoś realnego scenariusza dotyczącego najbliższej czy odległej przyszłości klubu. I mało prawdopodobnym jest by coś zmieniło się w tej kwestii do piątku.

Obrady walnego w całości w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
5 lat temu

Ma ktoś jakieś informacje z dzisiejszej sesji Rady Miasta? Jakaś kasa się znalazła?

kkk
5 lat temu

Będdzie materiał z drugiej części walnego ?

pawcio
5 lat temu

Ciagle nie rozumiem zarzad składa dymisje, a oni tego nie przyjmuja :O

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content