Sebastian Wieczorek nowym prezesem sandomierskiej Wisły (zdjęcia i video)

Sebastian Wieczorek został nowym prezesem Wisły Sandomierz. Wieczorek zastąpi na tym stanowisku Annę Ziółek, która wobec braku porozumienia z sandomierskim magistratem w kwestii dodatkowego dofinansowania klubu, wraz z zarządem podała się do dymisji.

Piątkowe obrady członków klubu SKS Wisła Sandomierz, były kontynuacją wtorkowego walnego, kiedy to dymisja prezes Ziółek i zarządu nie została przyjęta przez członków klubu. Po pierwszym zebraniu Zarząd złożył do Rady Miasta pismo z prośbą o określenie własnej postawy względem klubu. Do piątku odpowiedź nie wpłynęła, dlatego też Zarząd z Panią Prezes Anną Ziółek na czele podtrzymał wolę rezygnacji z funkcji.

W następnym punkcie spotkania przyjmowane były kandydatury na stanowiska w zarządzie klubu. Na stanowisko Prezesa padła jedna kandydatura – Sebastiana Wieczorka. Potem przyjmowano chętnych do zasiadania w Komisji Rewizyjnej. Zarówno władze klubu oraz skład Komisji Rewizyjnej został przez członków klubu wybrany jednogłośnie (przy udziale 23 członków).

Ostatecznie w Zarządzie znaleźli się: Prezes – Sebastian Wieczorek, Członkowie Zarządu – Patryk Konopka i Paweł Baszak. Komisja Rewizyjna składa się z trzech osób: Marka Grębowca, Stanisława Knajdera i Jacka Kaputa.

Sebastian Wieczorek ma 38 lat. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Od wielu lat jest sympatykiem Wisły. – Dziękuję za wyróżnienie i potężne wyzwanie jakie czeka nas w tej trudnej sytuacji dla klubu. Funkcję Prezesa przyjąłem dla dobra klubu i dla realizacji zadań, które pomogą w poprawie finansowej klubu. Oczekuję współpracy z Zarządem i Członkami. Mam nadzieję, że nie zawiodę. Czasu na skompletowanie drużyny mam naprawdę niewiele. Gwarantujemy starania na to, aby znaleźć sponsorów – strategicznego i drobniejszych. Będziemy chcieli nawiązać współpracę z Urzędem Miasta, aby wspomógł klub przynajmniej na początku. Bez pomocy Miasta nie mamy szans na to, aby wystartować w III lidze – powiedział nowy prezes Wisły Sebastian Wieczorek. – Wierzę, że uda się utrzymać w III lidze, co byłoby wielkim sukcesem, patrząc na to wszystko, co jest w tej chwili – dodał.

Z kolei w stronę klubu padły z ust Przewodniczącej Komisji Nauki, Oświaty, Kultury i Sportu Pani Agnieszki Frańczak-Szczepanek słowa wsparcia i chęci współpracy: – Chciałam złożyć zapewnienie, że zrobimy wszystko, aby współpracować z klubem. Żebyśmy byli płaszczyzną porozumienia na bazie Urząd Miasta i Klub Sportowy Wisła. Dzisiaj byliśmy na pierwszych rozmowach z Burmistrzem Miasta Markiem Bronkowskim. Jesteśmy zadowoleni po pierwszej rozmowie. Proszę z nami rozmawiać i we wszystkim będziemy pomagać.

źródło: Wisła Sandomierz

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x