LOP Tarnobrzeg zaprasza na bezpłatne zajęcia terenowe w ramach projektu Dni dla Natury

Liga Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu zaprasza chętnych do udziału w bezpłatnych zajęciach terenowych po zrekultywowanych obszarach dawnych kopalni siarki w Machowie, Piasecznie i Jeziórku.

Zajęcia będą miały charakter jednodniowej wycieczki autokarowej. Udział w zajęciach jest bezpłatny i przeznaczony dla dzieci od lat 12, młodzieży i osób dorosłych. Udział dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia wymaga pisemnej zgody i oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego –do pobrania OŚWIADCZENIE zgoda rodzica lub opiekuna

Zajęcia planowane są dla dwóch grup po 30 osób każda. Planowany termin 4 i 5 sierpnia br.

Zapisy na zajęcia odbywają się w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie w godzinach od 10:00 do 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Pełny program zajęć dostępny jest w Centrum Natura 2000. Kontakt z organizatorem pod nr. tel. 507-713-281

Dni dla Natury w gminie Tarnobrzeg to kontynuacja projektu polegająca na aktywnej promocji walorów przyrodniczych oraz obszarów Natury 2000.

Zajęcia prowadzone będą przez przedstawicieli kopalni siarki w Machowie i Jeziórku, dzięki którym dowiemy się o historii przemysłu siarkowego na tym terenie oraz poznamy etapy i sposoby rekultywacji.

W programie zaplanowane jest zwiedzanie muzeum przyrodniczego Centrum Natury 2000, Muzeum Polskiego Przemysłu Siarki w Tarnobrzegu, przejście tunelem pod Wisłostradą, prezentacja filmu o kopalni siarki. Ważnym elementem będzie udział przyrodników
i fotografów, którzy udostępnią lornetki i lupy oraz podzielą się wiedzą na temat bogactwa przyrodniczego na terenach zrekultywowanych.
Organizator pokrywa koszty wynajmu autokaru, biletów wstępu oraz zapewnia na koniec jeden gorący posiłek.

Pamiętaj!
Zajęcia terenowe wymagają odpowiedniego obuwia, a w razie złej pogody, kurtki przeciwdeszczowej. Jeśli masz możliwość weź aparat i lornetkę do lepszej obserwacji przyrody. Suchy prowiant we własnym zakresie.

Źródło: LOP Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x