Najlepsi tenisiści rywalizowali w ramach IX edycji Turnieju Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP – TOP KOBIET (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz dziewiąty Tarnobrzeg gościł tenisistów stołowych grających na wózkach. W IX edycji turnieju udział wzięło 45 zawodników, reprezentujących Polskę, Czechy, Słowację, Litwę, Ukrainę i Białoruś. Rywalizacja trwała przez dwa dni.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Barbara Rompa, z Szansy – Startu Gdańsk, która w finale pokonała Emilię Kotarską reprezentującą tarnobrzeski klub IKS. W finale turnieju TETRA TOP zwyciężył Czech Jiri Suchanek, pokonując Rafała Czupera ze Startu Białystok.

W turnieju Top 10 triumfował zaś reprezentant gospodarzy Krzysztof Żyłka, który w finale pokonał Rafała Lisa z Szansy Start Gdańsk. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się drugi reprezentant IKS-u Maciej Nalepka. Krzysztof Żyłka został również wybrany najlepszym zawodnikiem tegorocznej edycji turnieju.

WYNIKI

Turniej TOP 10

1.Krzysztof Żyłka – Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg
2.Rafał Lis – Polska Szansa-Start Gdańsk
3.Vasyly Petruniv – Ukraina
4.Maciej Nalepka – Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg
5.Vitaliy Popok – Ukraina

Mecz finałowy Krzysztof Żyłka – Rafał Lis 3:0 (11:8, 11:2, 11:7)

Turniej TETRA TOP

1.Jiri Suchanek – Czechy
2.Rafał Czuper – Polska Start Białystok
3.Martin Ludrovsky – Słowacja
4.Tomasz Jakimczuk – Polska Start Zielona Góra
5.Lukas Klizan – Słowacja

Mecz finałowy Jiri Suchanek – Rafał Czuper 3:1 (11:9, 11:7, 14:16, 12:10)

Turniej TOP KOBIET

1.Barbara Rompa – Polska Szansa-Start Gdańsk
2.Emilia Kotarska – Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg

Mecz finałowy Barbara Rompa – Emilia Kotarska 3:1 (12:10 11:6, 7:11, 11:4)

Turniej Pocieszenia TOP 10

1.Anatolij Seniut – Litwa

Mecz finałowy Anatolij Seniut – Mariusz Siewierski 3:1 (4:11, 11:9, 8:11, 8:11)

Turniej Pocieszenia TETRA TOP

1.Marian Kamien – Słowacja

Mecz finałowy Marian Kamien – Martin Barbierik 3:0 (11:2, 14:12, 14:12 )

MOST VALUABLE PLAYER – Najlepszy gracz Turnieju

Krzysztof Żyłka – Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg

Nagrody rzeczowe dla zawodników (wymienionych powyżej) ufundował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nagrody finansowe ufundował IKS Jezioro Tarnobrzeg i sponsorzy turnieju.

Dziękuje sędziom, obsłudze zawodów i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszego turnieju i w czasie turnieju. Podziękowania dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki/Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Urzędu Miasta Tarnobrzeg oraz sponsorów za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam organizację naszych zawodów. Nasz turniej jest doskonalą promocją Tarnobrzega, regionu, sponsorów w kraju i Europie a przede wszystkim promocją Sportu Paraolimpijskiego.
Dziękuje Wiceprezydentowi Wojciechowi Brzezowskiemu za przybycie i udział w otwarciu zawodów i uroczystym zakończeniu turnieju. Wiceprezydent Wojciech Brzezowski wręczał puchary, nagrody wraz z Anetą Englot Wiceprezes IKS Jezioro Tarnobrzeg oraz z Andrzejem Jakubowiczem byłym Reprezentantem Polski w tenisie stołowym. Podziękowania dla redaktora Jacka Zakrzewskiego i ekipy TVP Sport oraz ekipy TVP Rzeszów.

– Pozdrawiam tenisistów stołowych na wózkach, przyjaciół z Reprezentacji Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Polski i dziękuję za przyjazd i grę w tak ogromnym sobotnim upale. Zapraszam z rok po raz kolejny bo już na dziesiąty, jubileuszowy turniej do Tarnobrzega – mówi Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg, organizator zawodów.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x