Sandomierz: Przebudowana ulica Lubelska oficjalnie otwarta

Przebudowana ulica Lubelska w Sandomierzu została oficjalnie oddana do użytku. Ulica Lubelska stanowi część drogi wojewódzkiej nr 777, czyli szlaku komunikacyjnego, który prowadzi z Sandomierza przez Dwikozy i Zawichost do Annopola.

Prace remontowe trwały od połowy listopada 2014 roku i kosztowały około 8 milionów złotych, z czego 85% to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach zadania, na długości 2261 metrów, wykonano m.in. poszerzenie jezdni i poboczy, poprawę geometrii skrzyżowań z drogami bocznymi , korektę parametrów i geometrii łuków poziomych i pionowych. Wykonana została również nowa nawierzchnia drogi, ciąg pieszo – rowerowy oraz chodniki. Przebudowano zatoki autobusowe, wiaty i dojścia do przystanków. Inwestycja obejmowała również budowę wpustów kanalizacji deszczowej odprowadzających wody do rowu przydrożnego wraz z umocnieniem części rowów przy wylotach, budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę kolidujących urządzeń telekomunikacyjnych i energetycznych.

W uroczystym otwarciu ulicy uczestniczyli m.in. Jan Maćkowiak, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierz Kotowski, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Bronkowski, Burmistrz Sandomierza, przedstawiciele władz powiatowych oraz radni miasta Sandomierza.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x