Konferencja prasowa klubu Siarka Tarnobrzeg S.A. (video)

Z udziałem trenera, prezesa i wiceprezesa klubu, prezydenta Tarnobrzega i przedstawiciela kibiców odbyła się dzisiejsza konferencja Siarki Tarnobrzeg S.A. W trakcie konferencji poruszano m.in. zagadnienia związane z finansami klubu, obecną kadrą zespołu i współpracą na linii miasto – zarząd – kibice.

– Wszystkich oczywiście interesuje głównie sfera finansów. Ze swojej strony powiem, że jest szansa iż pieniądze przeznaczane na klub będą większe. Czekam na decyzję dotyczące akcjonariuszy, jeśli chodzi o dokapitalizowanie spółki. Tutaj cały czas sprawa jest otwarta. Miasto jest zainteresowane nabyciem części udziałów. W głównej mierze zależy to jednak od decyzji, jakie zapadną na zgromadzeniu walnym. W tym roku miasto faktycznie przeznaczyło kwotę 600 tys. zł dla Siarki – mówił prezydent.

Prezydent podkreślił także, że kwota 150 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży nie zmieniała się. – Rozważamy jeszcze pewne możliwości. Mianowicie z pieniędzy budżetowych na rok 2015 zostało trochę funduszy, które chciałbym ewentualnie podzielić po równo dla klubu piłkarskiego i sekcji koszykówki – zadeklarował G.Kiełb.

Prezes Siarki Tarnobrzeg, Bogusław Potański poinformował, że trwają rozmowy z firmami, które chciałyby się reklamować przy okazji meczów drużyny. – W toczących się rozmowach uczestniczy również Prezydent Kiełb, dzięki czemu zyskują one rangę i mam nadzieje będą owocne. My jako zarząd stawiamy sobie również za cel poprawę stosunków na linii klub – kibice. Jest to dla nas sprawa bardzo istotna. Kibice robią dobrą oprawę i świetny doping. Bez ich udziału widowisko traci na atrakcyjności.

Prezes zapewnił, że piłkarze są bardzo zmotywowani. – Powstał nowy zespół, który przyjemnie oglądało się podczas ostatniego spotkania w Niepołomicach. Są to ludzie w większości bardzo młodzi, którzy zostawiają serce na boisku. Jeszcze raz gorąco apeluję do wszystkich fanów piłki nożnej w Tarnobrzegu: na najbliższy mecz ligowy ze Zniczem Pruszków, ubierzmy żółte koszulki i pokażmy, że wspólnie tworzymy jedność na trybunach. Niech zawodnicy poczują nasze wsparcie. Barwy są bardzo istotne – zachęcał Prezes Siarki.

Ceny biletów na mecze tarnobrzeskiej jedenastki w tym sezonie kształtują się następująco: za bilet normalny zapłacimy 14 zł, za ulgowy 10 zł. Karnety będą kosztować 100 zł (ulgowy 80zł) i będą uprawniały do wejścia na 9 spotkań rozgrywanych przy Alei Niepodległości. Nowością są wprowadzone w tym roku przez Zarząd karnety VIP. Ich koszt wynosi 300 zł + poczęstunek.

– Jeśli chodzi o grupy zorganizowane kibiców gości, nie widzimy przeszkód, by mogły one zawitać do Tarnobrzega i wejść na obiekt Siarki, by obejrzeć mecz – powiedział Wiceprezes Siarki Tarnobrzeg Mariusz Stadnicki – Pragnę również gorąco zaprosić wszystkich kibiców na najbliższy mecz, jednocześnie apelując o kulturalny i przede wszystkim głośny żywiołowy doping.
Trenerem juniorów starszych został Dariusz Frankiewicz, natomiast juniorów młodszych Marek Mrzygłód. Nowym koordynatorem do spraw młodzieży został Piotr Wawrylakowski.

Z kolei o kwestiach przygotowań drużyny do sezonu mówił Trener Włodzimierz Gąsior.

– Grupa zawodników sukcesywnie kształtowała się podczas okresu przygotowawczego do rundy jesiennej. Mieliśmy nieco problemów. Zagraliśmy dużo sparingów oraz mecze pucharowe. Mieliśmy w planach obóz szkoleniowy. Niestety to nie wypaliło. Z każdego meczu kontrolnego oraz treningów wyciągnęliśmy wnioski. Staraliśmy się dobrać grupę zawodników zarówno pod kątem czysto piłkarskim, jak i osobowościowym. Ze strony sztabu szkoleniowego wydaje się nam, że udało się stworzyć ciekawy zespół. Pierwszy mecz pokazał, że idziemy dobrą drogą. Duża w tym zasługa kierownictwa drużyny, którzy umożliwili nam pozyskanie danych zawodników. To nie było łatwe. Nie wiem, czy jest w naszej lidze drużyna, która uległa by aż tak dużej metamorfozie personalnej. W spotkaniu w Niepołomicach zagrało tylko dwóch piłkarzy, którzy reprezentowali Siarkę w poprzednim sezonie. Obawiałem się tego meczu. Wszystkich nas ta drużyna zaskoczyła na plus. Nie ukrywam, że brakuje nam jeszcze jednego, dwóch wartościowych zawodników.

Trener wyjawił, że zainteresowany jest kimś na pozycję środkowego obrońcy. Szuka również dublera dla Szymona Marytusia. – Ale nic na siłę. Jeśli znajdziemy wartościowych zawodników na te pozycje i uda się sfinalizować ich grę w Siarce, będziemy zadowoleni – zapewnił.

Na konferencji prasowej był również obecny przedstawiciel środowiska kibiców Siarki Tarnobrzeg, Wojciech Doktor, który zapewnił, że drużyna może na nich liczyć. – Chcemy, żebyśmy wszyscy: my – kibice, klub i miasto zdawali sobie sprawę, że Siarka to jest nasze dobro wspólne. Reprezentując środowisko kibiców, chciałbym wyrazić nadzieję, że ta dobra atmosfera powróci na nasz stadion.

Jednocześnie zadeklarował, że w kwestiach czysto kibicowskich wszyscy będą „robić, co do nich należy”.

foto&info: Dariusz Bajor/UM Tarnobrzeg
video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ksS
5 lat temu

Co ze stadionem? Czy grajki w końcu będą wychodzić z trybuny głównej zamiast z hali?

Prezydent
5 lat temu

Po co tam był Kiełb? chciał się wybielić za zabranie kasy klubowi?Żenada.

Zatopić platforme
5 lat temu

Fundusze Kancelarii Prezydenta, które przejmie ekipa Andrzeja Dudy, są tak małe, że sparaliżują początek jego urzędowania, twierdzi “Rzeczpospolita”.

Z informacji gazety wynika, że tuż przed drugą turą wyborów zmieniono regulamin organizacyjny kancelarii, zaś 31 lipca weszły w życie m.in. zmiany w statucie oraz nowy regulamin wynagradzania pracowników. Umożliwiło to likwidację niektórych stanowisk pracy, a zwalniani pracownicy oprócz odpraw przewidzianych w kodeksie pracy dostali dodatkowe odszkodowanie w wysokości kwartalnych zarobków.

Prezio
5 lat temu

Idź się utop chłopie,to nie ten artykuł ośle.

Prezio
5 lat temu

Pisojadzie piłeś? nie pisz!

Edi
5 lat temu

Kiełbożenada

omo
5 lat temu

Co to miało być! zwykła żenada a już Stadnicki zabłysnął karnetami 200 zł i 300 złotych 9 spotkań u siebie i proszę Maniek jakie podwyżki zrobił 9*14 = 126złotych a tutaj masz babko ciasto 200 i 300 złotych w tym 300 złotych z poczęstunkiem”Bocianówki”Żenada panie Stadnicki,żenada,teraz jak nie macie dochodu,szukacie pieniędzy od kibiców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Po co tam przyszedł Kiełb? co miał do zaoferowania? Pan Prezes wyświetlił się: O sobie prywatnie nic nie powiem,jedynie cały życiorys przedstawił,nie byłem policjantem,pytam a kim?Siara dostanie lanie od Znicza na dzień dobry a spadek raczej pewny będzie,ciekawe czy wtedy zrobią konferencję prasową?

Zuzu
5 lat temu
Reply to  omo

Nie rozumiem zamieszania odnośnie cen karnetu. Słuchając uważnie konferencji można wywnioskować, że karnet będzie kosztować 100 zł, a ulgowy 80zł. Sumy 200 i 300 zł dotyczą karnetów VIP, a to moim zdaniem jest na plus. Ja nie muszę siedzieć tam gdzie „VIP-y” no ale jeżeli komuś zależy na tak „ważnym” miejscu i na mecz przychodzi tak wygłodniały, że 2godz. nie jest w stanie wytrzymać to dlaczego wyżywienie ma finansować klub.Oszczędności na kromce chleba w domowym budżecie kosztem normalnych kibiców? A najedz się OMO w domu, przyjdź siądź między kibicami, którym na meczu zależy i zapłać 14, 10, lub 8 zł albo w karnecie 100 lub 80 i po płaczu.Mi osobiście karnet za 100 zł pasuje.

Figa
5 lat temu
Reply to  Zuzu

Rozumiem że karnety VIP będą sprzedawane a nie rozdawane i to co do 1 sztuki ??

ano
5 lat temu

Prezydent ma vip za fri

ano
5 lat temu

Maniek się postara o bilecik dla prezia,jakby nie patrzył to gumowe ucho.

górnik
5 lat temu

Żenada i hipokryzja. Najpierw zabrał przychody z Kopalni i placu targowego ( ok. 300 tyś. Złotych) a następnie powie ze coś da może to będzie 10 % tego co zabrał. A prezes spółki akcyjnej naiwny i zielony jak trawa na wiosnę. Kwestia czasu że będą się żreć jak pies z kotem. Szkoda mi tylko akcjonariuszy.

Magura
5 lat temu

Górnik-Ty sobie żarty stroisz?!Akcjonariuszy Ci szkoda?BO..?Mi tylko klubu szkoda,tradycji z nim związanych,ale na pewno nie grupki kolesi,co się uwłaszczyli na majątku klubu,których celem jest zarabianie kaski na tym,a nie dobro klubu.Zmiana prezesa na razie wizerunkowo wygląda dobrze dla klubu.Oby się na tym nie skończyło.Dobrze też,że zauważyli albo zostali,,zmuszeni”do poprawy relacji z kibicami.Dobrze też,że prezydent włącza się o to,aby Siarka lepiej funkcjonowała.Co z tych wszystkich obietnic i prezydenta i prezesa i kibiców wyjdzie,to zobaczymy.Wtedy można ich z tego rozliczyć.Narazie proponuję skończyć z jadem,który płynie ze wszystkich stron i pozwolić działać tym wszystkim panom.Dla dobra klubu-a nie swojego.Niechaj nikt o tym nie zapomni:)

ano
5 lat temu

A kto zarabiał na klubie? napisz kto? bajki piszesz jak zwykle zresztą.Najpierw zabiera się pieniądze klubowi a potem udaje się że nic się nie stało.Ogarnij się człowieku i spójrz prawdzie w oczy.Sponsor był ale się wycofał,żenada. Mimo to kibicuję mocno Siarce i oby się utrzymali w II-lidze.

kibic z UK
5 lat temu

Wreszcie jakieś zdrowe podejście do sprawy Magura….jak czytam te wszystki komentarze to mi sie wszystko przypomina….to miasto…ten kraj ta obłuda i zawiść i chęć zbesztania wszystkiego i wszystkich co mają na cokolwiek chęć…nie chcą narzekać tylko dać coś od siebie…najlepiej jest pierdzieć w sofe i wszystkich uświadamiać…
Jesli chodzi o to spotkanie to wszystkie tryby zagrały…zobaczymy co z tego wyjdzie…. 50/50 szans ale jak na początek to dużo….
POWODZENIA WSZYSTKIM ZYCZĘ…czekamy na Znicz…☺☺☺

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content